Sosyal Medya

Foto Galeri

2019 Asgari ücret zammı ne kadar olacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı ilk görüşmesini Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında geçen hafta yapmıştı. Türkiye'de yaşayan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren konu ile ilgili bugün ikinci toplantı da gerçekleştirildi. Son dakika gelişmelerinin ardından 'asgari ücret zammı ne kadar' '2019 asgari ücret ne kadar olacak?' şeklinde araştırmalar da bir hayli arttı. Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, bugünkü toplantının ardından "bu ayın sonuna kadar gerekli bütün çalışmaları ve elimizden gelen her şeyi yapıp, hiçbir şeyi gözden kaçırmadan iyi bir asgari ücret rakamı sunmayı umuyoruz" açıklamasında bulundu.


TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, asgari ücrete ilişkin, "TÜİK verileri gelmeden bir rakam söylemek mümkün değil. Asgari ücret desteğinin devam etmesini talep ettik" dedi.">

"TÜİK'ten de benzer bir çalışma talep edildiğini ama o raporun bugüne yetişmediği bilgisini veren Önder, söz konusu raporun gelecek hafta Türk-İş'in ev sahipliğindeki toplantıda gündeme geleceğini kaydetti. Önder, "Bu ayın sonuna kadar gerekli bütün çalışmaları ve elimizden gelen her şeyi yapıp, hiçbir şeyi gözden kaçırmadan iyi bir asgari ücret rakamı sunmayı umuyoruz. Çıkacak sonucun ülkemize, ekonomimize, asgari ücretlilerimize ve tüm çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum." diye konuştu.

TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, asgari ücrete ilişkin, "TÜİK verileri gelmeden bir rakam söylemek mümkün değil. Asgari ücret desteğinin devam etmesini talep ettik" dedi."