Sosyal Medya

GÜNDEM

Sinan Ateş'in cinayetine ilişkin iddianame kabul edildi

Ankara Cumhuriyet başsavcılığınca hazırlanan iddianame kapsamında 22 sanık, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianame, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, 22 sanık "tasarlayarak öldürme", "öldürmeye teşebbüs", "suça azmettirme" ve "suça yardım etme" suçlarından yargılanacak.
 
Başsavcılık, 30 Aralık 2022'de Ankara'nın Çukurambar semtinde Sinan Ateş'in silahla öldürüldüğü, beraberindeki Selman Bozkurt'un ise hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandığı olaya ilişkin soruşturmayı tamamlamıştı. 22 şüpheli hakkındaki iddianame mahkemeye gönderilirken, diğer 17 kişi hakkındaki soruşturma ayrı bir dosya üzerinden sürdürülecek.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti grup toplantısında Sinan Ateş davasında yargılamanın başlaması için çağrıda bulunmuş, "Kimin elinde hangi bilgi ve belge varsa mahkemeye sunmalıdır. Şahit olmak isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır" demişti.
 
Mahkeme, dava için duruşma günü belirleyecek ve yargılama süreci başlayacak. Bu gelişmeler, Türkiye'de adaletin işleyişi ve kamuoyunun yakından takip ettiği bir dava olmaya devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.