Sosyal Medya

POLİTİKA

İyi Parti'nin yeni genel başkanı belli oldu

İyi Parti'de Meral Akşener'in yeniden aday olmadığı kurultayda yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu oldu. Üçüncü turda delegelerden 611 oy alan Dervişoğlu, Koray Aydın'ı geride bıraktı.

Eski İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partinin yeni genel başkanı Müsavat Dervişoğlu'nu tebrik etti.
 
Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "5. Olağanüstü Kurultayı'mızda İyi Parti Genel Başkanı olarak seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu'nu tebrik ediyor, başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
Seçim sonrası teşekkür konuşması yapan Dervişoğlu da şunları belirtti:
 
"Ülke için dua ettim, milletimiz için dua ettim, parti için dua ettim ve sizler için dua ettim. Ben bir yarış kazanmadım. Çünkü kimseyle yarışmadık biz. Allah hepinizden razı olsun. En küçük bir tatsız olay yaşanmadı. Bu iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir hareket olduğunu, nasıl siyasi ahlaka sahip olduğunun en büyük delilidir. Koray Aydın benim aile büyüğüm ve abimdir. Tolga Akalın da kardeşim ve ailemin ferdidir. Sizlerin adayları olarak bu yolculuğa çıktık. Siz çok büyük bir ailesiniz. Bugün itibariyle birbirimize sarılarak yaralarımızı saracağız. Ondan sonra da Allah’ın izniyle iktidar yolculuğunu Koray Aydın ve Akalın’la bu dava için alın teri döken sizlerle yolculuğumuza devam edeceğiz. Herkes emin olsun, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak."
 
Müsavat Dervişoğlu, 1960 yılında Ankara'da doğdu. İşletme bölümü mezunu olan Dervişoğlu, İzmir'de ticaret ve yöneticilik deneyimine sahip. İyi Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı ve İzmir Milletvekilliği görevlerini üstlenmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.
 
Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen İyi Parti 5. Olağanüstü Kurultayı'nda genel başkanlık için ilk turda Grup Başkanı Koray Aydın, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Göç Politikaları Başkanı Tolga Akalın ile Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz yarıştı.
 
Seçim üçüncü tura kaldı
 
Birinci turda Koray Aydın 472, Müsavat Dervişoğlu 370, Tolga Akalın 327 ve Günay Kodaz 2 oy aldı.
 
İkinci turda Müsavat Dervişoğlu 570, Koray Aydın 565 oy aldı.
 
Genel başkanlık seçiminde hiçbir adayın salt çoğunluğa ulaşamaması nedeniyle oylama üçüncü tura kaldı.
 
Dervişoğlu yeni genel başkan
 
Yapılan üçüncü tur oylamalarında ise zafer Müsavat Dervişoğlu'nun oldu.
 
Oylama sonucuna göre, 1159 geçerli oyun 611'ini Dervişoğlu alarak genel başkan seçildi. Aydın ise 548 oy aldı.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.