Sosyal Medya

EKONOMİ

Bakan Vedat Işıkhan emekli maaş artışı için ekim ayını işaret etti

Emeklilerin sorunlarını dinleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaş artışları için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat verdiğini ve Meclis açılır açılmaz gerekenin yapılacağını belirtti.

Temmuz ayında 6 aylık enflasyon farkı ve refah payı ile birlikte emekli maaşı zam oranı yüzde 25 oldu.
 
Meclis’ten geçerek yasalaşan emekli maaşı zammının ardından milyonlarca emeklinin gözü yapılacak iyileştirilmelere çevrildi.
 
Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşları ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.
 
Tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili bir huzursuzluk ortaya çıktı. Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

1 Yorum

  1. vatandaş53

    Ağustos 14, 2023 Pazartesi 16:19

    YAZMAZSAM OLMAZ.HÜKÜMET ÇALIŞMA HAYATINI VE ÜCRET ADALETİNİ DARMADAĞIN YAPTI.M.ŞİMŞEK VE ERKAN BU GÖREVLERE SANKİ YIKIM EKİBİ OLARAK GELMİŞLER DERVİŞ GİBİ HALKI SOYDURUPSONUNDA BIRAKIP KAÇACAKLAR.SN REİS BUNU GÖRMÜYORMU NASIL KABULLENDİ ANLIYAMIYORUM.MEMUR EMEKLİSİYİM ASGARİ ÜCRETİN 2 KATI MAAŞMIZ V ARDI ŞİMDİ ASGARİ ÜCRET ALIYORUZ.1 DERECE 4 KADEMESİNDEN 27 YIL ÇALIŞIP TEKNİK ELAMAN OLARAK EMEKKLİ OLDUK.İMAM HEMŞİRE V.S 3600 VERİLDİ TEKNİK ELEAMANLARA VERİLMEDİ BİR DARBEDE BURDAN YEDİK.ŞİMDİ İÇİNDEN ÇIKILMAZ BİR HALDE KARMA KARIŞIK BİR ÜCRET UYGULAMASI VAR.HAKKANİYET BUNUN NERESŞNDE EMEKLİLER AKP FENA VURACAK BENDEN SÖYLEMESİ.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.