Sosyal Medya

POLİTİKA

Kemal Kılıçdaroğlu Sinan Oğan'ı vatan haini ilan etti...

ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, seçimlerin ikinci turuna sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceğini açıkladı. Oğan'ın bu kararı sonrası ise Millet İttifakı ve destekçileri linç operasyonlarına başladı. Bu operasyonların fitilini ise Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ateşledi.

Türkiye ikinci tura kalan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gitmeye hazırlanırken ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladı. Bu gelişme sonrası ise Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Oğan'ı vatan haini olmakla itham etti.
 
Türkiye 14 Mayıs Pazar günü sandık başına giderek oyunu kullandı. Yapılan seçimlerin sonucunda Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,52; Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44,88; ATA İttifakı'nın adayı Sinan Oğan ise yüzde 5,17 oy almıştı.
 
Ortaya çıkan bu sonuç neticesinde Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında hezimete uğradığı seçimler ikinci tura kalmış ve Sinan Oğan'ın hangi adaya destek vereceği ise merak konusu olmuştu.
 
ATA İttifakı adayı Sinan Oğan bugün yaptığı açıklamada, müzakere ve istişareler ile tabandan gelen mesajlar neticesinde seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı.
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.