Sosyal Medya

TEKNOLOJİ

WhatsApp'tan meraklı yakınlarınızı çatlatacak özellik: Kilit seçeneği geliyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta gizliliği sevenlere müjde olacak ancak meraklı insanları da hayal kırıklığına uğratacak bir özellik geliyor. Çok yakında WhatsApp uygulamanıza kilit koyabileceksiniz.

Türkiye'nin ve dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.
 
WhatsApp'ın Android versiyonunun 2.23.8.2 versiyonlu beta sürümünde keşfedilen yeni özellik ile belirli sohbetler parmak iziyle veya parola kullanarak kilitlenebilecek.
 
Henüz geliştirme aşamasında olan bu özellik ile gizliliğe önem veren kullanıcılar büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş olacak ve meraklı gözlerden önemli sohbetlerini korumuş olacak.
 
 
WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı yeni özellik ile bireysel sohbetleri ya da grup bilgilerini kilitlemek mümkün olacak. Kilitli sohbetler listenize bir sohbet ekledikten sonra yalnızca bu ekran üzerinden sohbete erişilebilecek.
 
İki farklı güvenlik önlemi seçeneğiniz olacak. Bunlar; parmak izi ya da belirlediğiniz bir parola. Bunun dışında kilitlediğiniz mesajlara bir ulaşım seçeneği olmayacak.
 
Kilitlenmiş sohbet kapsamında gelen fotoğraf ve videolarda gizli kalmış olacak. Kilitli bir sohbette paylaşılan medyalar telefonunuzun galerisine kaydedilemeyecek ve korunmuş olacak.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.