Sosyal Medya

TELEVİZYON

Netflix, parola paylaşımı kısıtlamasını Temmuz’a erteledi

Netflix, ABD'de şifre paylaşımını kısıtlama planlarını temmuz ayına kadar erteliyor. Firma salı günü yayınlanan kazanç raporunda, "lansmanın zamanlamasını 1. çeyreğin sonlarından 2. çeyreğe kaydırdığını" söyledi.

Bu yılın başlarında Netflix, 2023'ün ilk çeyreğinin sonuna doğru "daha geniş çapta" parola paylaşımı kısıtlamasına başlanacağını duyurmuştu. Şubat ayında Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya'da yeni parola karşıtı paylaşım kuralları uygulamaya koyarken, bu kurallar ABD'ye asla ulaşmadı.
 
Şimdi Netflix, bu dört ülkedeki ücretli paylaşım uygulamasının şu ana kadarki "sonuçlarından memnun" olduğunu ve "artık ABD'den daha hızlı büyüyen" Kanada'nın ücretli abone tabanının oluşturulmasına yardımcı olduğunu söylüyor.
 
Netflix, parola paylaşımı kısıtlamasını Temmuz’a erteledi
 
Parola paylaşım kurallarını ilk kez test etmeye başladıkları bazı Latin ve Orta Amerika ülkelerinin yanı sıra bu konumlarda, kullanıcılar Netflix hesaplarını "birincil" hane halkı dışındaki kişilerle paylaşmak istiyorlarsa fazladan ödeme yapmak zorundalar. Netflix, Kanada'da kişi başına aylık fazladan 7,99 Kanada Doları (yaklaşık 5,97 ABD Doları) alıyor, ancak bir hesabı en fazla iki kişiyle paylaşma seçeneği yalnızca Netflix'in Standart ve Premium planlarında mevcut.
 
Netflix eş CEO'su Greg Peters, kazanç açıklaması esnasında ücretli paylaşımın başlatılmasının geciktirilmesinin, Netflix'in bu özelliği ABD dışında test ederken ortaya çıkardığı bazı aksaklıkları düzeltmeye yardımcı olacağını söyledi. Şirket, kullanıcıların evlerinin dışında seyahat ederken Netflix'e erişmeye devam edebilmelerini sağlamanın yanı sıra, hesaplarına ve cihazlarına erişimi yönetmeleri için ihtiyaç duydukları araçları onlara vermek istediğini söylüyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.