Sosyal Medya

GÜNDEM

Ehliyeti olanlar dikkat! Herkes arabasını kontrol etsin: Bunu yapanlar 3.058 lira ceza ödeyecek

Arabası olanlar için çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda herkesin arabasını kontrol etmesi gerektiği kurallara da dikkat etmesi gerektiği aksi takdirde 3.058 lira ceza ödeneceği bildirildi.

Trafiğe çıkanların sağlıklı bir sürüş deneyimi yaşaması ve trafiğin kazasız bir şekilde akması için belirli kurallar konuluyor. Bu kurallar ise yeniden düzenlenerek ceza tutarları arttırıldı. Bu kurallara uymayan araç sahipleri ise çok büyük ceza ödeyecek.
 
Geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından yapılan son açıklamaya göre özellikle trafik ve plaka ihlalleri konusundaki cezalara ciddi zamlar yapıldığı ifade edildi. Araç sahiplerinin bu kurallara çok dikkata etmesi gerektiği ifade edildi.
 
SAKIN BUNLARI YAPMAYIN
 
En fazla ihlal edilen trafik kurallarından birinin emniyet kemeri takmamak olduğu belirtilirken emniyet kemeri takmayan sürücülere dev ceza verilecek. Cezalara yüzde 112 zam yapıldı ve ceza tutarı 436 liraya çıktı. Bununla beraber aracında seyir halinde telefon ile konuşan sürücülere de 951 lira ceza verilecek.
 
1.671 LİRA CEZASI VAR 
 
Bunun yanı sıra otomıbil plakaları da çok önemli. Buna göre aracının plakasının okunmadığı tespit edilen sürücülere de ceza verilecek. Plakanın okunurluğunu engellemek başlığı ile araç sahiplerine ceza verilecek ve bu ceza 1.671 lira olacak.
 
TOPLAM 3.058 LİRA CEZA 
 
Yukarıda belirttiğimiz kuralları ihlal eden sürücüler dev ceza ödeyecek. Bu doğrultuda bu kuralları çiğneyen vatandaşlar toplam 3.058 lira ceza ödeyecek. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.