Sosyal Medya

GÜNDEM

Çöp evde bulunan Asel bebeğin annesinden ilk ifade! Sebebini açıkladı

Konya'da apartman sakinleri tarafından çöp dolu evde yalnız başına bulunan 1,5 yaşındaki Asel bebeğin annesinin ilk ifadesine ulaşıldı.

Apartman sakinleri, Fatma G.'nin kiracı olarak oturduğu teras kattan çocuk ağlama sesi duydu. Bunun üzerine Fatma G.'nin ev sahibinin de aralarında olduğu apartman sakinleri, boş olan yan daireden terasa çıktı.
 
Ardından terasın duvarından atlayıp açık olan balkon kapısından Fatma G.'nin evine giren komşuları, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Her odası çöple dolu evin yatak odasında Fatma G.'nin kızı Asel yerde bitkin halde yatarken bulundu.
 
2 biberon su verip, minik Asel'i besleyen komşuları, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Asel, ihbarla çağrılan ambulansla Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
KORUMA ALTINA ALINACAK
 
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Fatma G., polis tarafından gözaltına alındı. Fatma G.’nin ilk ifadesinde, 'Ailevi problemlerim vardı. Hava almak için dışarı çıktım. O sırada komşularım eve gelmiş. Ben dışarı çıktığımda saat 22.00 sıralarıydı, kızımın karnını doyurdum, ateşi olduğu için altını bezlemeden halının üzerine bırakarak çıktım. Sonra polisler aradı geldim'' dediği öğrenildi.
 
İfadesinin ardından serbest bırakılan ve hastanede tedavi gören kızına refakat eden Fatma G.'nin, hakkında başlatılan soruşturma kapsamında 'Aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali' suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması bekleniyor.
 
Sağlık durumu iyi olan Asel'in tedavisinin ardından savcılığın talimatı üzerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk yuvasına yerleştirilip, koruma altına alınacağı belirtildi.
 
 

  • Çöp evde bulunan Asel bebeğin annesinden ilk ifade! Sebebini açıkladı

  • Çöp evde bulunan Asel bebeğin annesinden ilk ifade! Sebebini açıkladı

  • Çöp evde bulunan Asel bebeğin annesinden ilk ifade! Sebebini açıkladı

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.