Sosyal Medya

SAĞLIK

Hastanelerde girişler artık böyle olacak

Hastanelerde yeni dönem başlıyor. Sağlık kurumları için yeni güvenlik uygulamaları geliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sağlık kurumlarının güvenliği için atılacak adımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Koca, 24 hastanede daha yeni güvenlik uygulamasına geçildiğini duyurdu. Hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasa dışı maddeler ya da cisimlerin hastaneye girişini engellemek için hastane kapılarında uygulanmaya başlanılan sisteme ilişkin görüntüler de geldi. İşte son dakika haberinin detayları..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık kurumlarında hızla ülke geneline yayılacak olan güvenlik uygulaması ile ilgili bilgi verdi. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak ivedilikle yapılacak işlerimiz var. Kapı Güvenlik Sistemleri kurularak, 24 hastanemizde daha, yeni güvenlik uygulamasına geçildi. Sistem, hızla ülke geneline yayılacak." ifadelerini kullandı.
 
HASTANE KAPILARINDA UYGULANMAYA BAŞLANDI
 
Kapı Güvenlik Sistemleri uygulaması, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzmir Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere 24 hastanede başladı.
 
Kapı Güvenlik Sistemleri sayesinde hasta ve çalışan güvenliğini tehlikeye atabilecek yasadışı maddeler ya da cisimlerin hastaneye girişi engellenecek. Kapı Güvenlik Sistemleri uygulamasının ve güvenlik tedbirlerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması planlanıyor.
 
"DOKTORLAR SAYGIYI HAK EDİYOR"
 
Bakan Koca bir sonraki paylaşımında ise sağlıktaki şiddetle alakalı "Bir doktorun, “Bu hasta da sancıları hak ediyor” dediği duyulmuş mu? “Ama doktorlar da şiddeti hak ediyor” cümlesi, suçun, kıymet bilmezliğin ta kendisidir. Doktorlar saygıyı hak ediyor. Biz saygımızı gösterelim." açıklamasında bulundu.
 
 

3 Yorum

 1. FİKRET sAĞLIK ÇALIŞANI

  Ekim 23, 2023 Pazartesi 02:11

  BİR KERE SAĞLIKÇILARIN ÇALIŞTIĞUI BİRİME GÖRE PARA VERİLMELİ...ACXİL,YOĞUNBAKIM,AMELİYATHANE GİBİ YRELERE VEYE HASTALIK KAPMA RİSKİ OLAN TBC LAB.GİBİ YREELERE ÖZENLE PERSONEL ALINMALI MAAŞIDA ONA GÖRE VERİLMELİ..ARI BU BİTİRMLERE PSİKOLOJİK DESTEK VERİLMELİ Kİ ZOR ŞARTLARA GÖĞÜS GERSİNLER..AKŞAMA KADAR YATAN KAN MERKEZİ EKG.TANSİYON .VB YERLERDE ÇALIŞAN İLE BAHSİ GEÇEN YERLERDE ÇALIŞAN AYNI PARAYI ALMMAMALI..

 2. FİKRET

  Nisan 17, 2023 Pazartesi 22:11

  HASTANEDE ÇALIŞIYORUM....BANA GÜVENLİK NE İŞE YARIYOR NAKLATABİLECEK VARMI:ESKİDEN HİZMETLİLER HEM TEMİZİK HEM GÜVENLİK HEM DE SAĞLIK MEMURLUĞU YAPARDI..BUNLAR AKŞAMDAN SBAHA KADAR İNTERNETTE..HASTANEYE GİŞEN ÇIKAN IN HADİ HESABI YOK DR YE SALDIRI DA BEYAZ KOD TUŞUNA BASAR.BUNU ÇOCUK TA YAPAR...DR DE HEMŞİREDE ATT DE..PERSONELDE..YAZIK ONLŞARA VERİLEN PARALARA

 3. Mustafa

  Temmuz 15, 2022 Cuma 17:30

  Vatandaşa sorun verilen hizmetten memnunmu hayır sıfır sade sağlikda propaganda ile ücret istemek başka ne halk için insan muamelesi yok diğer kurumlar dağda tepede hemde beyinle işte çalişan teknik elamanlar onlar sesi çıkmıyor ama bunu sorarlat

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.