Sosyal Medya

KARADENİZ

Fırtına vadisinde 1 ay içinde iki can kaybı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde, fotoğraf çektirirken ayağı kayarak dereye düşen Ummanlı turisti arama çalışmalarına devam edildi.

 
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde, fotoğraf çektirirken ayağı kayarak dereye düşen Ummanlı turisti arama çalışmalarına devam edildi.
 
Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde, jandarma, JAK, deniz polisi ve sağlıkçılardan oluşan ekip, Galer Düzü mevkisinde 3 Haziran'da fotoğraf çektirirken dengesini kaybederek dereye düşen Al Rawahi Favvzi Faız Zaid'i (49) arama çalışmalarını sürdürdü.
 
Vatandaşların Çamlıhemşin ilçe sınırları içerisinde derede bir cisim gördüklerini belirtmesi üzerine ekipler çalışmalarını 500 metrelik mesafede gerçekleştirdi.
 
İtfaiye vincine bağlanan halat yardımıyla köprü üzerinden dereye inen ekipler, suyun debisinin yüksek olması nedeniyle aramaları güçlükle sürdürdü. Ekiplerin çalışmasında bir sonuca ulaşılamadı.
 
Zaid'in arkadaşları ve çok sayıda vatandaş da çalışmaları takip etti.
 
İKİ GÜN ÖNCEDE BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
 
Öte  yandan geçtiğiz günlerde yüzmek için debisi yüksek dereye atlayan Hasan Gökmen Dedecan 1 km sürüklendikten sonra dereden çıkarılarak ilk müdahalesi yapıldıktan sonra Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Dedecan bir gün sonra hayatını kaybetmişti.
 
Lütfen kar sularından dolayı debisi yüksek olan Fırtına vadisinde dereye girmeyin. Dere kenarlarındaki kaygan zemine sahip taşların üzerinde durmayın.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.