Sosyal Medya

GÜNDEM

İsmail Tatlıoğlu: Meral Akşener namazını kazaya bırakmamaya çalışan biridir

İyi Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Meral Akşener namazını kazaya bırakmamaya çalışan biridir. Hac görevini yapmış biridir" dedi.

TVNET ekranlarında yayınlanan Taha Hüseyin Karagöz'ün sunuculuğunu yaptığı Sert Sorular programının konuğu, İyi Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu'ydu.
 
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde okullarda Atatürk'ün yazmış olduğu "Medeni Bilgiler" adlı kitabını, iktidara geldiklerinde “ders kitabı” yapacaklarını söylemişti.
 
"Muhammed'in kurduğu din.."
Karagöz, kitabın içeriğinden şu kısımları okuyarak "Muhammed'in kurduğu din bütün ulusallıkların üstünde yaygın bir Arap ulus politikasına dayanıyordu. Bu Arap düşüncesi ümmet sözcüğüyle ifade ediliyordu. Türkler, İslam dinini kabul etmeden evvel büyük bir millet idi. Bu dini kabul ettikten sonra bu din Arapların ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların Türklerle birleşip, bir millet teşkil etmesine tesir etmedi. Muhammed'in dinini kabul edenler kendini unutmaya, hayatlarında Allah sözcüğünü her yerde yükseltmeye adamaya zorunlu idiler. Ve Kur'an'ı ezberlemekten beyinlerinin sulandığını ifade ediyor kitap. Buna katılıyormusunuz?" sorusunu sordu.
 
"Meral Akşener namazını kazaya bırakmama gayreti içinde olan biri"
Tatlıoğlu ise, "Ben buna asla katılmam, buna Sayın Genel Başkan da katılmaz. Kitap bundan ibaret değil. Meral Akşener'i 22 yıldır tanıyorum. Namazını kazaya bırakmama gayreti içinde olan, hac vazifesini yapmış bir siyasidir." ifadelerini kullandı.
 
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.