Sosyal Medya

GÜNDEM

Feyza Nur'un Ölümüyle İlgili Ailenin Avukatından Açıklama: 'Cinayet İhtimali Yok'

Gaziantep'te lise öğrencisi Feyza Nur Saydam, yılbaşı gecesi 7'nci kattaki evlerinin balkonundan 'düşerek' yaşamını yitirmişti. Feyza'nın sosyal medya hesabından 17 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı bir paylaşım cinayet şüphesi uyandırmıştı. Ailenin avukatı Yunus Emre Ceylan, "Feyza sitenin bahçesinde arkadaşıyla konuşup evde ailesiyle yemek yedikten sonra odasında bulunan terastan düşerek hayatını kaybetti. İntihar veya düşme şüphesi üzerinde duruluyor ama cinayet ihtimali yok" dedi.

Atatürk Mahallesi'nde ailesiyle yaşayan Feyza Nur., yılbaşı gecesi 7'nci kattaki evlerinin balkonundan 'düşmüş' ve doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamamıştı.
 
Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonrası Feyza'nın cenazesi Asri Mezarlık'ta bulunan aile mezarlığına defnedildi.
 
 
İntihar ettiği öne sürülen Feyza'nın sosyal medya hesabından 17 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı, 'Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir, ben bir yerlerden aşağı atlamam. Allah korkum var benim ama biri atmıştır, uyuşturucu kullanmam, zorla verilmiştir. Bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam hakkımı arayın" paylaşımının ortaya çıkması cinayet ihtimalini gündeme getirdi.
 
 
Kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan paylaşımın 14 Ağustos günü yine Gaziantep'te erkek arkadaşının evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden ve cinayete kurban gittiği öne sürülen Duygu Delen'in ölümünün ardından kadınların yaptığı ortak paylaşım olduğu belirlendi.
 
 
 
Avukat Ceylan: Cinayet şüphesi yok
 
Genç kızın ölümünün ardından gazetecilerin görüşme talebini reddeden aile adına ise avukat Yunus Emre Ceylan açıklama yaptı. 
 
Avukat Ceylan ilk olarak sosyal medyadan yaptığı açıklamada, olayda cinayet şüphesi bulunmadığını bildirerek, "Lise öğrencisi kızımız Feyza Nur, annesi, babası ve kardeşlerinin evde olduğu halde terastan düşerek vefat etmiştir. Baştan itibaren adli makamlar olayı titizlikle takip etmekte ve incelemektedir. Kamuoyunun yanıltıcı ve gerçeğe uygun olmayan haberleri ailenin acılarını daha da ağırlaştırmaktadır. Kızımızın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ön otopsisi yapılmış ve ailesine defin için teslim edilmiştir" dedi.
 
 
"Düşme ya da intihar üzerinde duruluyor"
 
Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Ceylan, Feyza'nın ailesiyle yemek yedikten sonra terastan düştüğünü söyledi.
 
Olay günü Feyza'nın oturdukları site bahçesinde bir arkadaşı ile konuştuğunu belirten Ceylan, "Feyza Nur, akşam annesi, babası ve üç kardeşi ile birlikte yemek yiyor. Daha sonra terasta yalnız olduğu sırada aşağı düşüyor ve hastanede hayatını kaybediyor. Çocuğumuzu otopsisinin ardından defnettik. Güvenlik güçlerince soruşturma sürdürülüyor. Olayda cinayetle ilgili bir durum söz konusu değildir. Polis ekiplerinin soruşturmasında da düşme ya da intihar üzerinde duruluyor" ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.