Sosyal Medya

RİZE

Rize-Artvin Tabip Odası Başkanından zorunlu açıklama

Rize-Artvin Tabip Odası Başkanı Turgay Hasanoğlu çeşitli haber sitelerinde yer alan açıklamalarla ilgili zorunlu açıklama yaptı!

Rize-Artvin Tabip Odası Başkanı Turgay Hasanoğlu'nun açıklamaları şu şekilde;
 
İnternette dolaşan ve çeşitli spekülasyonlara neden olan haberler nedeniyle böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldım.
 
Zira söylemim kamu oyunda endişe ve panik ortamı şeklinde yorumlandı. Dünyadaki her hekim gibi biz Türk hekimleri de her koşulda insanlara hizmet etmeyi ve yararlı işler yapmayı ilke edinmiş görev kabul etmişiz. Birkaç gün önce yaptığım bir telefon görüşmesinde “umreden gelenler için keşke ilk gelen gruba da bugünkü gibi karantina uygulansaydı iyi olurdu” diye söylemde bulunduğum doğrudur. Ancak yine de bugünkü uygulamalarda doğrudur ve gereklidir. Öte yandan unutmamak gerekir ki konuyla ilgili tek yetkili makam Sağlık Bakanlığıdır. Biz tüm hekimlerde bakanlıkça alınan tedbirlere uymak ve uygulamak zorundayız. Tüm dünyayı tehdit eden ve yakın zamanda ülkemizde de görülen bu hastalıkla mücadelede alınan kararlar eksiksiz uygulanmalıdır. Zira bu bir küresel felakettir. Sonucu kestirilemez. Ancak ülke olarak gerekli tıbbi donanıma ve bilim insanlarına sahibiz. Biz sağlık çalışanları hastaneye gitmeye ve toplum için çalışmaya devam ediyoruz.
 
Biliyoruz ki sağlık personeli de enfekte olacak, hastaneye gitmeye uykusuz yoğun bakım nöbetleri tutmaya devam edeceğiz. Hastalardan ve yakınlarından tek isteğimiz bize güvenmeleridir. Biz nöbet için evden çıkarken hastaların evlerinde kalmaları, zaruri ihtiyaçlar dışında evlerinden çıkmamalarıdır. Herkes üzerine düşeni eksiksiz yapmalı ve bize zaman kazandırmalıdırlar. Bu şekilde salgını kontrol altına alabiliriz ve en az kayıpla bu süreci atlatabiliriz.
 
Sabırlı sağlıklı ve huzurlu günler diler saygılar sunarım.
 
                                                                                  
Op.Dr. Turgay HASANOĞLU
 
Rize Artvin Tabip Odası Başkanı

1 Yorum

  1. Hasan

    Mart 19, 2020 Perşembe 17:28

    Adam çok haklı, rizeye umreden dönen bir kadını hastaneden aradılar kimseye temas etmeden gelin diye, kadın ben şimdi gelemem kuranım var bir sürü kişi burda diyip telefonu kapatmış. Gel de şimdi bu sorumsuz andavallara ne et. Doktor bey gayet de güzel konuşmuş.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.