Sosyal Medya

RİZE

ÇAYKUR'dan koronavirüs önlemi!

ÇAYKUR'a alınacak mevsimlik işçi için Rize, Trabzon ve Artvin illerinde yapılacak noter çekilişlerine salona girilmesine izin verilmeyecek.

ÇAYKU'DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE;
 
Teşekkülümüze alınacak olan mevsimlik geçici işçi için Rize, Trabzon ve Artvin illerinde gerçekleştirilecek olan noter çekilişlerinde yoğun katılım olması tahmin edilmektedir. Ancak son günlerde dünyada yaşanan ve binlerce insanın ölümüne neden olan CORONA COVİD-19 salgını nedeni ile Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Corona virüsü zirvesinde ülke genelinde alınan tedbirler kapsamında, noter huzurunda çekilecek ve ÇAY TV televizyonundan canlı olarak yayınlanacak olan kura çekim günü kapalı spor salonu ve çevresinde kalabalık oluşmaması için, vatandaşların daha önceden ilan edilen alanlara sağlık tedbirlerine istinaden girilmesine izin verilmeyecektir. 
 
Kuralar çekilirken ÇAYKUR ve noter görevlilerinin haricinde Basın Kuruluşlarının Temsilcileri, kurası çekilen il ve ilçe muhtar derneklerinden birer temsilci ile kurası çekilecek olan fabrikada yetkili olan sendikadan 1 temsilci hazır bulunacaktır.
 
Kura günü herhangi bir olaya mahal verilmemesi açısından adayların veya aday yakınlarının kura çekimi yapılacak olan alanlara gelmemeleri, hem kendileri hem de toplum sağlığı açısından önem arz etmektedir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

1 Yorum

  1. Kalkandere

    Mart 13, 2020 Cuma 20:44

    Guzel bir kandirma sistemi şimdi akp liler garanti girer ise diyer zavali lar alir havasini

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.