Sosyal Medya

YAŞAM

Daha 4 yaşındaydı... Servis Minibüsü üzerinden geçti !

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde bir servis minibüsü bıraktığı 4 yaşındaki çocuğun üzerinden geçti.

Alınan bilgilere göre İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde bir servis minibüsü okuldan sonra bıraktığı 4 yaşındaki çocuğun üzerinden geçti. Olaydan sonra minibüs şöförü ve görevli kadın gözaltına alındı.

Dün yaşanan olay Küçükçekmece ilçesi İnönü Mahallesi Beyazel Sokak'ta meydana geldi.

4 yaşındaki Suriyeli Hasan Dako, kreş dönüşünde servisle evinin bulunduğu sokağa bırakıldı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, 34 LAY 202 plakalı servisten inen çocuk, minibüsün ön tarafından geçti. Bunu fark etmeyen servis şoförünün yoluna devam etmesi üzerine küçük çocuk, minibüsün altında kaldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sokağa gelen sağlık ekipleri, çocuğun hayatını kaybettiğini belirledi. Servis aracının şoförü ve serviste görevli bir kadın gözaltına alındı. Küçük çocuğun cesedi savcının incelemelerinin ardından özel bir hastanenin morguna kaldırıldı.

"ÇOCUK ELİMİZDE BÜYÜDÜ"
 
Aynı sokakta oturan Vedat Akbaba, "Kendi okul servisi zaten hostesin alıp içeriye kadar getirmesi lazım aileye teslim etmesi lazım. Aileye teslim etmeden yolun ortasında çocuğu bırakıyor. Çocuk da biraz aktif çocuktur arabanın ön tarafından geçiyor. Şoför de kör noktası olduğu için arabanın altında kalıyor çocuk. Çocuğu tanıyoruz elimizde büyüdü mahallemizin çocuğuydu" diye konuştu.
 
RİZE'DE OKUL SERVİSLERİ ACİLEN DENETLENMELİ!
 
Haber53 ekibinin bugüne dek edindiği izlenimlere göre Rize'de bir çok servis minibüsünde bulunan görevli kadınlar ne çocukları evlerinin önünden alıyor ne de evlerinin önüne bırakıyor.

4 Yorum

 1. ESMA

  Aralık 17, 2019 Salı 12:53

  Bu kadar saçmalık olamaz insan söz konusu olan yerde neden ihmaller sonrasında vahlanalım ki önlemler alınsın gerekli kriterler gerçekleştirilsin kimsenin canı yanmasın .yorum yazarken de daha hassas olalım dikkat edelim. yapılan denetlemeler kalitenin artmasına sebebiyet verir kimse bundan saçma nedenler çıkarmasın. RİZEYE daha kaliteli güvenilir hizmet yakışır.

 2. ANNE

  Aralık 11, 2019 Çarşamba 10:51

  sayın üstün zekalı kavalci haberi yapan gerizekali sen çok akıllısın!! belliki o servis şöförlerinden biride sensin. illa rizede de bir ölüm olmasımı gerekiyor denetlenmesi için. denetimden korkun nedir??insanlar bu çocukları siz öldürün diye büyütmüyor.parayla satılan can yok bizde belki senin çocuklarının değeri 3o tl ama benim çocuklarımın değeri parayla ölçülemez. aklınızı başına alın!!

 3. Sinem

  Aralık 10, 2019 Salı 08:43

  Başımdan geçen bir olayı anlatayım size. Çaykurun yanından aşağı 20 km hızla ilerliyordum. Sağa baktım servis minibüsü sola baktım sola park etmiş iki aracın arasından geçip bir çocuk birden yola fırladı. Servis minibüsünün içine baktım ne görevli kadın ne de şoför çocuğu oralı bile olmadı. Gerekli alanlara söyledim ancak belki uyarılmışlardır ancak bizim insanımızda kendi başına gelmedikçe anlamamazlık mevcut. Kendi çocuğunun başına gelse ortalığı ayağa kaldırırlar ancak görevli olduğu halde emniyetli şekilde çocuğu kapıdan alıp aynı şekilde yerine bırakmıyorlar. Bunun adı sizce nedir? Ben söyleyeyim "VİCDANSIZLIK", "HARAM PARA" yemektir. Gerisine siz ne derseniz deyin. Birisi daha yorum yapmış Salih Kavalcı diye birisi. Eğer servissen ve verilen para az geliyorsa yapma zaten. Bu kafadaki insandan kimseye fayda gelmez. Kaldı ki çocukların canını tehlikeye atmak 120 liraya dayandırılıyorsa önce kendinden başla! Biraz at gözlüklerinizi çıkarın artık YETER!

 4. Salih kavalci

  Aralık 10, 2019 Salı 08:25

  Bu haberi yapan kisi sanirimm gerizekali olmasi gerekiyo rizedeki servisciler sana ne yapmiski bunu boyle yaziyosunuz 150 liralik yere 120 verirken hosunuza gidiyo smdi gelmissiniz denetlensin diyosunuz

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.