Sosyal Medya

RİZE

Rize'de Cumhuriyet Tırmanışı

Rize'de Cumhuriyet'in kuruluşunun 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla 3 bin 200 metre yükseklikteki Ovit Dağı zirvesine tırmanış gerçekleştirildi.

Rize Belediyesi ve Gençlik Spor hizmetleri İl müdürlüğünün katkılarıyla, Vercenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafindan organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Rize eski belediye başkanlarından Ekrem Orhon anısına 3 bin 200 metre yükseklikteki Ovit Dağı zirvesine tırmanış gerçekleştirildi. 
 
Rize, Artvin ve Erzurum’dan gelen çeşitli dağcılık kulüpleri üyelerinin katıldığı tırmanış öncesi, Türk bayrağı açıldı, İstiklal Marşı okundu. 4 saatlik yürüyüşün ardından Ovit Dağı zirvesine ulaşan ekipler, aynı güzergahtan geri döndü. Cumhuriyet tırmanışına katılanlara belge verildi.   
 
Vercenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü başkanı Emin Ali Kalcıoğlu yaptığı açıklama da, bu yıl 14.'sünü düzenledikleri Cumhuriyet tırmanışını 3230 rakımlı Ekrem Orhon zirvesine tırmanış gerçekleştirdiklerini söyleyerek sözlerine şu şekilde sürdürdü;
 
"Erzurumdan 18, Samsundan 9, Artvin'den 12 Vercenik Dağcılık ve Rize kulüpleri olarak toplam 130 sporcu katıldı.Katılım sağlayan değerli kulüblerimize, Rize üniversitesi ne, Rize fen lisesine çok teşekkür ederim" dedi.

  • Rize'de Cumhuriyet Tırmanışı

  • Rize'de Cumhuriyet Tırmanışı

  • Rize'de Cumhuriyet Tırmanışı

  • Rize'de Cumhuriyet Tırmanışı

  • Rize'de Cumhuriyet Tırmanışı

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.