Sosyal Medya

RİZE

Rize'de deniz sezonu bitiyor Rize sağlık müdürlüğü yeni uyandı!

Yaz aylarının bitmesine az günler kala Rize sağlık il müdürlüğü Rize'de denize girilebilecek alanları yeni belirledi.

RİZE SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖRE DENİZE GİRİLEBİLECEK ALANLAR
 
Rize’de denize girilebilecek alanlar belirlendi
 
Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından birey ve toplum sağlığının korunması amacıyla geliştirdiği Yüzme Takip Sistemi ile Rize’de 11 plajın suyu takibe alındı. 
Rize’de denize girilebilecek yerlere ait yüzme analiz sonuçlarının Sağlık Bakanlığınca hazırlanan ve aktif olarak kullanılan  http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden halka duyurulmakta, otomatik olarak izlenmekte ve değerlendirilme yapılabilmektedir. 
 
Rize Sağlık Müdürlüğümüz tarafından belirlenen takvime göre 2019 yılı yüzme sezonu boyunca yüzme alanlarından 15 günde bir su numuneleri alınmakta ve Rize Halk Sağlığı Laboratuvarlarında bakteriyolojik analizleri yaptırılmaktadır. 
 
Rize’de 11 plajın suyunu takip eden sistemin tüm noktalarda su seviyesini mükemmel ve iyi olarak nitelendirmektedir, Yüzme Suyu Takip Sistemi ile yüzme alanı ile yüzme suyu analiz sonuçlarına ve suyun kalitesine, hava şartları ve hava sıcaklığı sonuçlarına, yüzme alanının sahip olduğu imkânlara, yüzme alanına ait fotoğraflara, yüzme alanına ulaşıma, yüzme alanına en yakın sağlık kuruluşu gibi güncel verilere, vatandaşlar erişebilirler.
 
Halk sağlığının korunması amacıyla ilimizin ve tüm Türkiye’nin yüzme alanlarına ait izleme sonuçları http://yuzme.saglik.gov.tr web adresinden vatandaşlarımızca da takip edilebilecektir.
 
 Rize genelinde denize girilebilecek yerler;
 
1.Fındıklı- Kıyıcık Plajı
2.Fındıklı-Yeniköy Plajı
3.Ardeşen-Karaoğlu Plajı
4.Ardeşen Bel.Bariş Mah. Bayan Plajı
5.Pazar-Hamidiye Plajı
6.Çayeli Halk Plajı
7.Çayeli-Limanköy Aile Plajı
8.Çayeli-Saklıbahçe Aile Plajı
9.Merkez-Alipaşa Plajı
10.İyidere-Saraköy Plajı
11.İyidere-Yalıköy Plajı

2 Yorum

  1. Cahil

    Ağustos 05, 2019 Pazartesi 16:52

    Yüzme yerleri yeni belirlenmiş değilki yıllardır belli ve takip edilmekte hatta yüzme sağlık gov tr den bakarsanız hangisi ne kadar temiz hangi bayrağa sahip tüm bilgileri görebilirsiniz. Sağlığın yapmış olduğu haber sadece farkındalığı arttırmak içindir.

  2. Osman

    Temmuz 19, 2019 Cuma 17:36

    Seneye lazım olur....

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.