Sosyal Medya

GÜNDEM

Ordu valisi İmamoğlu'na dava açtı

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ekrem İmamoğlu'nun, VIP alanına alınmaması sonrası çıkan tartışmada kendisine hakaret ettiği iddiasıyla dava açtı.

Ekrem İmamoğlu'nun Ordu'da CHP'li vekille birlikte VIP salonuna alınmamasının yankıları sürerken AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bazı siyasetçilerce devletin valisine, devletin valisinin şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, buradaki kamu görevlilerine yapılan açık bir haksızlık, açık bir saldırı, açık bir hakaret ve hatta açık bazı tehditler söz konusudur. Bunu bir VIP krizi olarak değil, devletin valisine karşı yapılmış bir hakaret olarak tanımlamak ve böyle görmek durumundayız" ifadelerini kullandı.
 
"Bu ayıptır, siyaseten yakışıksızdır"
 
Bu durumla ilgili Vali Yavuz'un gerekli hukuki mücadeleyi başlattığını kamuoyu ile paylaştığını aktaran Kurtulmuş, şunları kaydetti:
 
Sürecin biz de takipçisi olacağız. Yanlıştır, vahim bir yanlıştır, çok büyük bir hatadır, çok büyük bir terbiyesizliktir, çok büyük bir skandaldır. Bunların herhalde bir karşılığı olması gerektiğini düşünüyorum. Bir kez daha en üst perdeden sayın Ekrem İmamoğlu ve üst düzey CHP yöneticilerinin de içinde bulunduğu bu skandalın ortaya çıkmasında payı olan herkesi kınıyorum. Bu ayıptır, siyaseten yakışıksızdır. Böyle bir tavrın olması Türkiye'nin, hele günümüz Türkiyesinin kaldıramayacağı bir durumdur. İnşallah kamuoyu önünde davranışlarından dolayı özür dilerler.
 

2 Yorum

  1. Salih şamlıoğlu

    Haziran 10, 2019 Pazartesi 16:48

    Cide havaalanından dönerken hava alanı öylesine kalabalıktiki saatlerce beton üzerine oturduk bir köşede büyük ferah koltuklu bi salondaha vardı oraya girdim araplar işaretle burası özel dedi.. Kendi kendime dedim ki efendimizin yurdu efendimiz milletinden farklı hiç olomadı bu nasıl islam beldesi bu nasil insanlık VIP i kimse için asla kabul etmiyorum bizim töremizdede dinimizde de VIP olamaz olmamalı

  2. fipek53

    Haziran 08, 2019 Cumartesi 18:12

    CHP BUDUR BAŞKA NE UMULUR.VAH VAH VAH.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.