Sosyal Medya

RİZE

Rize'de gergin bekleyiş!

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Fırtına vadisi dere yatağına inşa edilen kaçak yapılar yıkım kararı alındı.

Rize'nin Ardeşen ve Çamlıhemşin ilçelerinde, İl Özel İdaresince, Fırtına Vadisi boyunca alınan yıkım kararlarının uygulanması için çalışma başlatıldı.
 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yıkım ihalesinin ardından 21 kaçak ve ruhsatsız yapıyla ilgili çalışmalara başlandı.
 
Jandarma ekipleri, ilk olarak Akkaya köyünde, Fırtına Deresi kenarındaki Kemal Eksilmez'e ait 3 katlı yapının yıkımı için tedbir aldı.
 
İş makinesi operatörüne tepki gösteren inşaat sahipleri, jandarma ekiplerince uzaklaştırıldı. Yıkım işlemlerine karşı çıkan yapı sahipleri, vadideki bekleyişini sürdürüyor.
 
İnşaat sahibi Eksilmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığından kendilerine "turistik tesis işletme belgesi" verildiğini iddia ederek, "Bunun üzerine tesis yapmaya başladık. Bizim mağduriyetimiz ne olacak? Yıkılması gerekiyorsa bize bir yol göstersinler. Uyalım, bir şekilde gerekirse biz yıkalım." diye konuştu.

2 Yorum

  1. Metehan

    Mayıs 27, 2019 Pazartesi 02:39

    Dere bina yapma sel alır,genç karı alma el alır,diye bir deyim olmalı. Herkesin kafasıan göre inşaat yapması da,akılsızca yapılan bir masraf. Plan,porejeler onaylamadan inşaat olurmu?..demiyoruz,burasu Türkiey,oluyormuş!.. Kolay gelsin.

  2. Oldu başka?

    Mayıs 21, 2019 Salı 00:11

    Napsınlar vatandaşın parasından size mi versinler! 25 metre çekseydin, dolgu yapmasaydın, dere üzerine çıkmasaydın ruhsatını alsaydın ve açsaydın. Daha belediyeye bağlı işletmelere bile ruhsat verilmiyor Vadide sen nasıl alacaksın?

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.