Sosyal Medya

RİZE

Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Gerçekleştirildi

AK Parti Rize İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Gündem Rize” Toplantılarının 3. Öncü Toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, İl Başkanı İshak Alim, Rize Belediye Başkanı  Rahmi Metin,  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Hüseyin Karaman, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve iş adamlarının yer aldığı Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Rize Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi. 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Son derece önemsediğimiz il başkanlığımızın hazırlıklarını yaptığı Gündem Rize toplantılarının 3.Sünü  gerçekleştirmekteyiz. İlk toplantımızda Rize ile ilgili sağlık, eğitim, tarım, spor, kültür ve turizm alanlarında arkadaşlarımız görüş ve kanaatlerini söylemişlerdi. ilk toplantımız akabinde oluşturduğumuz Raporlar sonucunda ilgili sağlık, milli eğitim, tarım , Gençlik ve spor, Kültür ve turizm il müdürlerimiz ikinci toplantımıza katılarak sunumlar yapmıştı. Müzakereler bölümünde de birçok arkadaşımız söz alarak görüşlerini belirtmişlerdir. Bugün de Rize belediye başkanımız Rahmi Metin çalışmalar ve projeleriyle ilgili  sunumlarını yapacaktır” dedi.
 
Toplantı da ilk olarak bir önceki toplantıda elde edilen raporların üzerinde istişarelerde bulunuldu. Daha sonra Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Belediyedeki çalışmaları, ortaya koyacakları vizyon ve projelerle ilgili sunumunu yaptı. Metin bir şehir planlaması ortaya koyarak projeleri yürüteceklerini belirtti. Çalışmalarında izleyecekleri yol haritasıyla ilgi bilgiler verdi. Önceliklerinin neler olduğunu ortaya koyarak bu konudaki çalışmalardan bahsetti. Belediye Başkanı Rahmi Metin’in sunumunun ardından Sunumların müzakeresi  bölümüne geçildi. Bu bölümde katılımcılar söz alarak sunumların içerikleriyle ilgili istişareler yapıldı ve sorular soruldu. İlgili konular hakkında fikirlerini ve önerilerini ilettiler. 
 
Gündem Rize Toplantısının 3.sü  İftar programıyla sona erdi

 • Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Gerçekleştirildi

 • Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Gerçekleştirildi

 • Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Gerçekleştirildi

 • Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Gerçekleştirildi

 • Gündem Rize Toplantılarının 3.sü Gerçekleştirildi

2 Yorum

 1. laz ahmed

  Mayıs 20, 2019 Pazartesi 16:52

  Rize'nin sahıl yolunda hafif raylı metro yapılması lazim. Trafik çok olumsuz seyrediyor.Bu toplantılardaki stk lar dönengeçli olmalıkı , istişare olsun ,bereket olsun inşaallah vesselsm

 2. laz ahmed

  Mayıs 18, 2019 Cumartesi 14:54

  Toplantılar Rize için hayırlı olsun .Rizenin sıvıl toplum kuruluşlari ,dernekler ,vakıflar dan davet gelmiyor diye haklı sitemler var. Rize merkez orta cami kaldırıldı , belediye iki durağa 8 araç park ettiriyor , bu nasıl bir hizmet ,her durağa 1 araç yeter ,bazı sürücüler millatvekillerinin adını kullanarak , araçlari park ediyorlar düzenleme getirilmesi gerekir , sahıl duraklarindan kalksın ,buralar yolcu duraği olsun vesselam

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.