Sosyal Medya

RİZE

İçme ve Kullanım Sularının Genel Durumu Değerlendirildi

Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında, Rize genelinde içme ve kullanım sularının genel durumu ile ilgili toplantı düzenlendi.

Vali Çeber başkanlığında, Rize genelinde ki içme ve kullanım sularının genel durumu, sorunları ve iyileştirilmesine yönelik yapılan çalışmalar hakkında Valilik Ayder Toplantı Salonunda toplantı gerçekleştirildi. 
 
Toplantı sonrası değerlendirmede bulunun Vali Çeber;” ilimiz su kaynakları yönünden çok zengin bir coğrafi yapıya sahip. Bu zenginliklerden yararlanarak halkımıza daha temiz su ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu toplantı sayesinde neleri, nasıl yaparsak istediklerimize daha verimli bir şekilde ulaşabiliriz bunu görmüş olduk. Toplantıya katılım gösteren tüm mesai arkadaşlarıma yapmış oldukları katkı ve fikir alışverişinden dolayı  teşekkür ediyorum. “ şeklinde konuştu. 
 
Düzenlenen toplantıda Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Rize Belediye Başakan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, İlçe Kaymakamları, ilçe Belediye Başkanları ve Sağlık il Müdürü de hazır bulundu.  

  • İçme ve Kullanım Sularının Genel Durumu Değerlendirildi

  • İçme ve Kullanım Sularının Genel Durumu Değerlendirildi

  • İçme ve Kullanım Sularının Genel Durumu Değerlendirildi

  • İçme ve Kullanım Sularının Genel Durumu Değerlendirildi

1 Yorum

  1. su kaynakları mı?

    Mayıs 17, 2019 Cuma 20:51

    Sayın vali Çeber " İlimiz su kaynakları yönündenzengin bir coğrafi yapıya sahip " dedi. Evet, su kaynakları zengin. Ama fakat lakin, Karadeniz bölgesinde 271 ad. Hes var Bunun 130 ad di Doğu Karadeniz bölesindedir. Rize ilinde ise 28 ad. HES var. Dereler kurumaya başkdı. Süreç hızlanıyor. Yıllarca Yöre halkının hukuki mücadelesi boşuna mıdır ? Bir açıklama yapıpınız. " Su kaynaklarımız zengindir. Bu su yöreyede yeter HES lere de yeter " diye. Rize şehir merkezinin içme ve kullanma suyu 30 km. uzaktaki Andon'dan geliyor.Üstelik arıtılarak. Yani temiz değil. Su kaynakları çok zengindi de uzaklara neden gidildi acaba ? cevabı maalüm dur.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.