Sosyal Medya

SPOR

İşte TFF'nin Serkan Çınar kararı! .

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Çaykur Rizespor - Galatasaray maçının yankıları sürüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, verdiği tartışmalı kararlarla maça damga vuran hakem Serkan Çınar ile ilgili kararını verdi.

43 yaşındaki hakem, Galatasaraylı Emre Akbaba'nın ayağının kırıldığı pozisyonda Çaykur Rizesporlu Samudio'ya kırmızı kartını çıkarmıştı.
 
Bu pozisyonun yanı sıra genel yönetimi de Rize cephesi ve farklı birçok otoriteden geçersiz not alan orta hakem Serkan Çınar'ın hatalı olduğu belirlendi.
 
Konuyla ilgili maçın tekrarı için TFF'ye başvuruda bulunacaklarını duyuran Rizespor yönetimi ise çok öfkeli...
 
70. dakikadaki bu pozisyon sebebiyle VAR'dan Çınar'a herhangi bir ikaz gelmediği, tecrübeli hakemin tamamen kendi iradesiyle monitöre giderek kırmızıya hükmettiği ortaya çıktı.
 
 
PENALTIDA YANLIŞ KARAR
 
Ayrıca ilk penaltı kararında VAR'ın yanlış kamera açısı seçmesi, Çınar'ın da başka bir görüntü istememesi yüzünden ciddi bir hata yaptığı belirtildi.
 
ÇINAR HATALI BULUNDU!
 
Penaltıyı tekrarlatmayarak başka bir yanlışa daha imza atan Çınar, ayrıca VAR'da pozisyon izlerken Abdurrahim Albayrak'ın yanında olmasına dikkat etmemesi yüzünden hatalı bulundu.
 
Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; TFF de bu konuyla ilgili temsilcilerden ek rapor istedi.
 
MHK hatalı kararlar verdiklerini tespit ettikleri Serkan Çınar ve Alper Ulusoy'u kötü yönetimleri sebebiyle sezon sonuna kadar maç vermeyerek cezalandıracak.
 
Tüm bu konular dahilinde TFF'nin maçı tekrar ettirip ettirmeyeceği ise en büyük merak konusu...
 
 
Abdurrahim Albayrak'ın VAR'a gittiği an...
 

2 Yorum

  1. 3 puan silelim mi?

    Mayıs 15, 2019 Çarşamba 22:36

    fipek53 ; yazıların çok çirkin ve kötü yazıyorsun. Sen en iyisi yorum yapma. Artık takip altındasın bilesin. Sokak ağzıyla puanlar silinmiyor.Bu işleri bırak kenara çekil. Rahat edersin. Bu zihniyetle zarar veriyorsun.

  2. fipek53

    Mayıs 13, 2019 Pazartesi 18:10

    HAYDAA A.A TEKNİK DİREKTÖRMÜ SAHADA İŞİ NE BU NE HADSİZLİK VARADA GİDİYOR.ORADAMI RİCAETTİ VAR HAKEMİNDEN.TAMAMEMEN REZALET.G.S 3 PUANI SİLİNMELİ.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.