Sosyal Medya

Ç.RİZESPOR

Ç.Rizespor Başkanı Hasan Kartal'dan yeni Galatasaray maçı açıklaması

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanan Çaykur Rizespor - Galatasaray maçında yaşanan hakem kararları hakkında Rizespor Başkanı Hasan Kartal açıklamalarda bulundu.

Ç.Rizespor Başkanı Hasan Kartal şunları söyledi;
 
"Bu hakem kararlarının Rizespor'a neye mal olduğunu düşünmeden kara verdiğinden son derece eminiz. Dün belki sert bir açıklama oldu ama içinde bulduğumuz şartlarla göre sert bir açıklamaydı... Şimdi daha rahatım ve objektif bakıyorum. İnşallah TFF bu hataları düzeltir. 1-2 kural hatasının da olduğu söyleniyor. Bunlar incelettiriyoruz. Gerçekten bir kural hatası var ise, toplantı yapıp ne yapabileceğimiz düşüneceğiz. Dileriz ki Galatasaray camiası bizim bu açıklamalarımızdan rahatsız olmasın. Bizim Galatasaray veya başka camia ile hiçbir problemimiz yok. Bizim amacımız Rizespor'un haklarını korumak. Bizim için kim şampiyon olmuş önemli değil. iyi olan şampiyon olsun, hak eden kazansın. Önümüzde seçimler var, umarım yeni yönetim bu kararların düzeltilmesi konusunda kararlar alırlar ve güzel bir futbol sezonu geçer . Kural hatasının olduğunu yavaş yavaş idrak ediyoruz. Kural hatasının var olduğu görülüyor. Rizespor'un hakkını korumak için müracaat ederiz"
 
"SİLAHIM OLSA VURURDUM" SÖZLERİNE AÇIKLIK GETİRDİ
 
O sözlerinin espri olduğunu ifade eden Kartal şöyle devam etti;
 
"O espri ile yapılan bir söylem. Bu insanlar beni katil eder söylemi bizim dilimizde var. Bizim silahla ne işimiz var. Biz spor kulübü başkanıyız. Böyle bir soru sorulduğu için, neden soruldu bilmiyorum. Öyle bir soru sorulunca söylediğimiz mecazi bir şeydi. İki takımın da bir beklentisi vardı. Bizim da amacımız beşinci bitirmekti. Rize halkının da beklentisi buydu. Galatasaray da şampiyon olmak istiyor. İki tarafta da rahatsızlık olmasaydı, Galatasaray kazansaydı bizim için sorun yoktu. Taraftarlar bize de serzenişte bulunuyor "Neden takımın hakkını korumuyorsun diye" Doğrudan tarafız, yanlışı desteklemenin manası yok. Türkiye'nin yüzde 90'ı bizimle hemfikir. Kırmızı kart kesinlikle değil. İlk penaltı kesinlikle penaltı değil" dedi.
 
"Bizim prim anlayışımız bir standart üzerine kurulu. Büyük takımlarla oynadığımız zaman ve ufak takımlarla oynadığımız zaman belli primler var. Galatasaray maçına özel bir prim yoktu. Bizde aile ortamı ve dostluk var. Ondan başarıyı yakaladık. Bu maçı almak için şartlanmıştık. İlk 5'e girme şansımız vardı ama nasip olmadı. Diyecek bir şey yok" dedi.
 
Yüzümdeki ifadeyi gördüğüm zaman ben bile rahatsız oldum. Neden? Rizespor için.

3 Yorum

 1. Arrow

  Mayıs 16, 2019 Perşembe 02:42

  Baskan bi laf ettin arkasinda dur be espri yaptim denirmi guzel guzel gidiyodun ne nedir simdi yakistimi sana

 2. ismai arı

  Mayıs 15, 2019 Çarşamba 19:48

  senide deikanlı zannettim ama 1 gün içinde insan bukadar çark yapmaz be başkan ayı bir seferde tükürdüğünüzü yalamayın korkmayın asmazlar sizi

 3. Mete Karayel

  Mayıs 13, 2019 Pazartesi 10:00

  rizenin hakkı yendi hakem tarafındna

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.