Sosyal Medya

POLİTİKA

AK Parti'den SON DAKİKA açıklaması!

YSK AK Parti temsilcisi Recep Özel, YSK'nın İstanbul kararı sonrası açıklamalarda bulundu.

Özel'in açıklamalarından satır başları şu şekilde; 
 
Olağanüstü itiraz hakkımız kullanarak delillendirmiştik, belgeye bilgiye dayandırmıştık. Özellikle sandık kurulu başkanlarının kamu görevlisi olmadığı yönünde ısrarcıydık.
 
Sayım döküm cetvellerinin boş olduğu yönünde iddialarımız vardı. Kurul seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Talebimizin haklılığı YSK kararıyla teyit edilmiş oldu.
 
Herkes hür iradesiyle karara katıldı. Karar yeter sayısıyla 7'ye 4 oyla karar çıktı. Mazbata iptal kararı da çıktı. Seçimin tarihi de 23 Haziran.
 
Süreyi uzatmamak anlamında kısaltılabildiği kadar tarih biraz öne çekildi. Milletimizin vereceği karara yine saygı duyacağız. Bir şaibe vardı biz şaibesiz bir seçim olmasını arzu ediyoruz.
 
Yine milletin hakemliğine gidiyoruz. Siyasi partiler aynı adaylarla gidebilirler. Ölüm ve istifa halinde adayları değiştirebilirler. Seçmen kütükleri yenilenmiyor.

1 Yorum

  1. Hasan

    Mayıs 10, 2019 Cuma 12:37

    İlçe seçimlerini ve meclis üyeliklerini kazandıniz peki bunlari kazandıranlar aynı sandık başkanları ve görevlileri değilmiydi! doğa üstü güçleri ile mi sadece büyükşehir belediye başkanlığı pusulalarini değiştirdiler! Madem böyle bir güçleri var idi neden ilçelerinde oylarını değişmediler!

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.