Sosyal Medya

GÜNDEM

AK Parti'de 10 il başkanı yolcu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin seçim performansını masaya yatırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sürecinde başarısız olan, adaylarla ters düşen ve özellikle parti içi çekişmelere neden teşkilat yönetimleri ile ilgili süreci başlattı.
 
İzmir’de il başkanının istifası ile başlayan süreç, seçimi MHP’nin kazandığı Çankırı ve Karaman’la devam etti. Türkiye gazetesinin haberine göre; Ankara ve İstanbul il yönetimleri ile ilgili kararın da bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtildi.
 
Ayrıca Erdoğan'ın, 10'dan fazla il başkanı ile yola devam etmeme kararı aldığı da iddia edildi.
 
ADAYLARLA İLGİLİ YANILDIĞIMIZ YERLER OLDU
 
Teşkilat başkanlığının hazırladığı raporda yer alan bazı il başkanlarının görevden alınmasına ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşı çıktığı öğrenildi. Erdoğan seçim sürecinde yaşanan aksaklıklarla ilgili tüm sorumluluğun ve suçun teşkilatlara atılmasının doğru olmadığını, adaylarla ilgili problemlerin de yaşandığını belirterek “Bazı yerlerde adaylarla ilgili sıkıntılarımız oldu maalesef. Yanıldıklarımız oldu” dedi.
 
İSTANBUL’DA KARARI ERDOĞAN VERECEK
 
Öte yandan, Ankara ve İstanbul’un yanı sıra bazı büyük illerin yönetimleri konusundaki kararın ise bizzat Erdoğan tarafından verileceği belirtiliyor. Erdoğan’ın bu İstanbul dışındaki yerler için acele etmeyeceği ve kapsamlı değerlendirmelerden sonra karar vereceği ifade ediliyor.

3 Yorum

 1. Akın Öztürk

  Nisan 22, 2019 Pazartesi 12:06

  En başta Rize il teşkilatı gönderilsin.Siyaset diye bildikleri şey, sadece;kendi bürokratlarının arkasından,kendi siyasetçilerinin arkasından kuyu kazmak,bu işi de Sayın cumhurbaşkanının arkasına sığınarak yapmak.Bunlar ekmek yedikleri yere ihanet eden insanlar,derhal gönderilmeli...

 2. rızeli

  Nisan 21, 2019 Pazar 11:31

  rıze bu ıle dahıl edılmesı gerekmektedır tepeden bakan artıs tönetım ıstemıyouz bıze halk adamı lazım havalı partıye zerre kadar faydası olmayan adamlar bunlar reıs bunları görmesı lazım

 3. Gerçek şu ki !!!

  Nisan 19, 2019 Cuma 14:29

  Rize bu 10 ile dahil edilecek mi acaba ? Rize de 4 ilçe kaybedildi. Rize merkezin sağı solu başka parti. Bu konunun göz ardı edilmemesi gerekir. Aslına bakarsanız Rize il yönetiminin yapması gereken istifa etmektir. Yakışanı budur. Ama neyin yakıştığını bilmedikleri için de Rize de 4 ilçe kaybedilmiştir.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.