Sosyal Medya

POLİTİKA

AK Partili eski başkan: Seçimi ahlaken kaybettik

Bir dönem AK Parti İstanbul İl Başkanı görevinde bulunan Selim Temurci, seçim sürecini değerlendirdi.

İstanbul'da 31 Mart yerel seçimlerini CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu kazandı.

İmamoğlu, mazbatasını alarak büyükşehir belediye başkanlığı görevine resmen başladı.

AK Parti İstanbul Eski İl Başkanı Selim Temurci, partisinin İstanbul'u kaybetmesine ilişkin twitter üzerinden açıklamalar yaptı.
 

"Ahlaken, vicdanen seçimi kaybettik" diyen Temurci, şu ifadeleri kullandı:
 
"Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor. Daha da önemlisi; İstanbul’da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir. 
 
Yiğit, düştüğü yerden kalkmasını bilendir. Partimizin kurucu ilkelerine sarılıp, kardeşçe kucaklaşmayı becerebilirsek yeni bir dönemi hep birlikte başlatabiliriz. Şimdi Milletin Partisi Ak Partimize ve bizlere yakışan; mazbatayı alanı şimdilik kutlamak, hukuk devleti prensipleri çerçevesinde YSK’ya yapılan itirazlarımızın neticesini beklemektir. Unutmayalım; demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır."

3 Yorum

 1. dumanlı dağlar

  Nisan 19, 2019 Cuma 00:06

  Vatandaşa tepeden bakan,kibirli,vatandaş için meydanlarda bu adiler diyen,terörist diyen AKP adayları ve yandaşları muslukların kesileceği telaşı ve paniği ile ne yapacaklarını bilemez hale geldiler. Bu zihniyetle, Gelecek seçimlerde oy verecek vatandaşı mumla arayacaklar mumla. Akp artık dikiş tutmaz.17gün içinde müritlerin gazını almakta fayda etmeyecek.

 2. salih şamlıoğlu

  Nisan 18, 2019 Perşembe 18:48

  31-3-2019 saat 23:20 de milletin oyu ile İmamoğlu nun kazandığı anlaşıldığı andan 17-04-2019 a kadar 17 gün ak parti hep kaybetti... kaybettirildi. sureci yönetenler her kimlerse biliniz ki.. erdoğan ın kaybetmesini istiyen ak parti liler dir..

 3. KEŞKE

  Nisan 18, 2019 Perşembe 17:06

  TÜRKİYE ÇAPINDA RİZE GİBİ OLMUŞSAKİ İHTİMALDİR BELKİDE OLMUŞTUR MUHTAR , BELDE VE BELEDİYE BAŞKANLARI SEÇMEK İÇİN İSTANBUL BOŞALTILMIŞ. DEĞERLERİMİZ UNUTULMUŞ ÇIKARLARIMIZ İÇİN OY KULANMAK AMACI GÜDÜLMÜŞSE. İSTANBULUN KAYBIDA NORMALDİR.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.