Sosyal Medya

POLİTİKA

YSK'dan flaş Maltepe kararı!

YSK, Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırdı. Kalan sandıkların sayımı devam edecek. Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi de verildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), CHP'nin İstanbul'un Maltepe ilçesindeki oy sayımının durmasına ilişkin yaptığı itirazda kararını verdi. 
 
YSK, Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırdı.
 
KALAN SANDIKLAR SAYILACAK
 
YSK'nın aldığı kararla birlikte Maltepe'de 500 sandığın yeniden sayılma kararı durduruldu. Sadece kalan 163 sandık sayılacak.
 
YENİ SAYIM KURULU OLUŞTURMA YETKİSİ 
 
Maltepe İlçe Seçim Kurulu'na yeni sayım kurulu oluşturma yetkisi de verildi.
 
CHP İTİRAZ ETMİŞTİ
 
CHP, İstanbul Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurullarının, bugüne kadar terminallerde yapılan tüm sayımların iptali yönündeki kararına itiraz etmişti.
 
Dilekçede, ilçe seçim kurullarının, yeniden sayım yapılan terminallerdeki sayımları iptal etmesi ve terminallerin kapatılması ve yenisinin kurulmaması kararının hukuken yanlış olduğu belirtilmişti. 

1 Yorum

  1. fipek53

    Nisan 16, 2019 Salı 15:46

    İstanbul seçimi kim kazanırsa kazansın,lekelenmiştir.Belliki bu seçime fetösü,pkk,sı v.s her türlü pislik karışmıştır.YSK da anlamak mümkün değildir neden tüm sandıklar yeniden sayılmadı.Bir odan bir burdansayım,iptal devamlı patinaj.Bu seçimin sonucu kimsenin içine sinmez yeniden yapılmalı.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.