Sosyal Medya

KARADENİZ

AK Parti Çayeli’nde neden kaybetti?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den Rize'nin Çayeli ilçesinden aday olan Mustafa Baltacı belediye başkanlığı seçimlerini neden kaybetti?

 • 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den Rize'nin Çayeli ilçesinden aday olan Mustafa Baltacı belediye başkanlığı seçimlerini neden kaybetti
 • Baltacı, katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rekor oyla Çayeli seçimlerini kazanacaklarını söz verdiğini ifade  etmişti.
 • 2014 yerel seçimlerinde AK Parti 54,9 oranına (6 bin 992 oy) almasına rağmen o tarihte MHP’nin oy oranı 10,6 (Bin 345 oy) almıştı.
 • MHP’nin 10,6’dan  49, 66’ya  (5 bin 562 oy ) oranına çıkmasını nasıl değerlendirirsiniz?
 • AK Parti’nin 54,9’dan 41,51’e (4 bin 649) inmesini nasıl değerlendirirsiniz?

44 Yorum

 1. dağlarım

  Nisan 19, 2019 Cuma 22:44

  Meçhul efendi zat "Çayeli teşkilatı derhal istifa etmelidir " diyor. Şimdi sormak gerekmez mi ? Bataklığı kurutmak için neden uğraşıyorsun. Sivrisinekleri ilaçlaman yeterli olur değil mi? Çayeli teşkilatı dediğin Biat etmiş emir kulu.Talimatlarla iş yapar. Hür iradesini kullananın Ogörevlerde ne işi var. ? Ayrıca; İstifasını istediğin adresi yanlış seçtin. Sorumlu başk. vekili Hayati Yazıcı ve avanesinin istifasını istemeliydin ki ses getirsin kıymeti harbiyesi olsun değil mi? Yoksa buz üzerinde yazı yazmaya devam edersin.

 2. Arrow

  Nisan 19, 2019 Cuma 07:55

  Cayeli insani artik akp den yazicidan doydu adam butun cayelilileri biyerlere soktu artik doyuma ulasanlarda baska seylere yoneldi

 3. MECHUL

  Nisan 18, 2019 Perşembe 08:13

  1:HAYATİ BEYİN TEHDİT SÖYLEMLERİ 2:EKONOMİK SIKINTILAR ( GÜBRE FİYATLARI ) 3:AK PARTİ TEŞKİLATININ ZAYIF OLUŞU VE OLUŞTURMUŞ OLDUĞU LİSTESİ ÇOLUK ÇOÇUK 4:AKPARTİ ESKİ TEŞKİLATININ MHP ÇALIŞMASI SEÇMENİN OY VERMESİ MHP YE 5:RIZA ÇAKIR ÇAYELİDEN ELİNİ ÇEKSİN BAŞKANLIK DÖNEMLERİ BİLİNİYOR 6:SEÇİMDEN ÖNCE ARAÇ KONVOYU VE YÜRÜYÜŞ YAPARSAN SEÇİM BİTTİKTEN SONRA BÖYLE SONUCU İZLERSİN 7:ÇAYELİ TEŞKİLATI DERHAL İSTİFA ETMELİDİRLER

 4. Cüneyt yılmaz

  Nisan 17, 2019 Çarşamba 20:46

  Çayelimize hayırlı olsun benim Görüşüm ismail beyin hakkı millet vekilliğiydi harcandı böyle bir dava adamına yazık oldu .çayeline çok şey kazandıracağını inanıyor sabırsızlıkla bekliyorum saygılarımla.

 5. Arabistan

  Nisan 17, 2019 Çarşamba 15:41

  Konuyla alakasi olmayan bir konu Var paylaşmak istiyorum . Çayelili ama rizede görev yapan bir zat ın cenazesinde hakkımı ona helal olmasin diyeceğim .çünkü hak etmediğim şeyleri bana yaşattı ğı için cenazesini görursem sağ olursam . Yaralı Ayı.

 6. bekir

  Nisan 17, 2019 Çarşamba 11:16

  Halktan al haberi

 7. Çayelili Halil

  Nisan 16, 2019 Salı 10:25

  Bir önceki Mahalli idare seçimlerinde o dönemim adayı olan Atılla Esmen beye zamanında destek vermeyip Aynı şekilde o dönemde Saadet partisinden aday olan İsmail Hakki Çiftçi'ye destek vererek kendi davalarına sahip çıkmayan bir kişi bugün geliyor Ak Parti Çayeli adayı oluyor. Karşısında yine İsmail Hakkı Çiftçi bu sefer MHP'den aday. Siz söyleyin ne kadar çok başarılı biri olabilir. Şahsiyet acısından hiç bir sıkıntıları yok. Ama Etik olarak o yaptıkları şık değildi. Birde bunun üzerine sayın Hayati beyin açıklamaları ve Mustafa beyin açıklamaları bardağı taşıran son damla olmuştur. Bana göre Atılla Esmen bey bir dönem daha belediye başkanlığı yapmalıydı. Şimdiye kadar olan belediye başkanları arasında en güzel hizmeti ve kaliteli hizmeti yürüten kişi idi. Ama olmadı. Yine Çayeli kaybetti derim.

 8. Ali ÇAKIR

  Nisan 16, 2019 Salı 09:15

  Birçok etken var, Ak partinin ülke genelinde prestij kaybı, ekonomik sıkıntılar, hayati yazıcının çayeline faydası olmayışı, Baltacının soyisim olarak çayelinde sevilmeyişi, rıza çakır gibilerin işin içinde olması ve ismail hakkı çiftçinin herdaim sokakta olması işi bitirdi.

 9. ceketsiz şair

  Nisan 15, 2019 Pazartesi 21:52

  AKP için aday kriteri,mutlaka trene binmiş olmak ,kaçırmamak ve işlerin tıkırında gitmesinden ibarettir. Ancak belediye başkanlarını belirleyen asıl kesim ise; " akçeli işlerle pek de ilgisi olmayan işçi,memur, emekli,çiftçi esnaf,dar gelirli ve öğrencilerdir.Seçim meydanlarında ağızlarından çıkanları duymayarak vatandaşa illet,zillet,şuursuz,hain,terörirt diyerek ayrıştırdılar.İşte kaybedenler bundan dolayı kaybediyorlar.Sonra da soruyorlar . hani bize oy ? Bu kafayla bu zihniyetle daha çooook kaybederler.Gelecek seçimlerde oy vereceği partiyi bulabilirlrse tabi

 10. İnsan

  Nisan 15, 2019 Pazartesi 11:08

  Kamil bey yorumcu omrun uzun olsun sağlikli .amin.Allah razi olsun senden.

 11. Çayeli

  Nisan 15, 2019 Pazartesi 10:59

  Sayin rizeli vatandaş kimsin bilemem ama Senden Allah razi olsun sana Allah uzun omur versin .sen makam lara gelirsin inşallah . Tuttugun Altin olsun. Sen zaten Anlattin herseyi. Bende çayeli torumuyum . Ama hayati yazi bey den hiç is konusunda ulaşamadik bulamadik .

 12. Temel yilmaz

  Nisan 14, 2019 Pazar 04:40

  Yazici bey baskanin yaninda dura dura kibrini arttirmis. Halkimiz tokadi atti. Reis in memlekettinde yanindakine tokat atmak. Ancak bize has durumdur. Reisin etrafindaki dalkavuklar artik gitmeli liyakat esasli adam secmeli. Reisten beklentimiz gozunu yummamasi ve artik cebinde akrep tasimamasi. Artik sallama cayla dem tutmaz bilmeliler.

 13. Bahçıvan

  Nisan 13, 2019 Cumartesi 15:58

  Kumar söndürür içki öldürür fantezi kaybettirir

 14. Onuncu köyden sesleniyorum

  Nisan 13, 2019 Cumartesi 11:57

  Baltacıyı istemiyorduk Başkan yardımcısı ilken ne yaptı başkan olunca yapacaktı hayatı yazıcı bey kibirli halka tepeden bakıyor ak kadınlar daha beter hiçbir faliyeti yok seher Ve Ayşe hanım encümendiniz kadınlara yönelik ne yaptınız pazar yerinde plan kulübeleri Elsanatları sayıl reyonu yapsaydınız verdiniz oradaki kadınlara onlar alışmış gene sokaklarda tezgah açıyorlar ben Akpartiden yıllardır gönül verdim oyumu da Akpartiden kullandım ama kaybettiğine üzülmedim çünkü hak ettiler reise yakışır dikduran yok Mert yardım sever kimse yok allahım inşallah birdahaki seçimlerde reisin yüzü güler bizimde kabahatimiz var dürüst insan olarak siyaset e bulaşmıyoruz ozamanda siyaset yalakaların elindr kalıyor

 15. Riza Cakir

  Nisan 13, 2019 Cumartesi 10:52

  Mustafa Baltaci Kaybedilme hikayesi Riza cakir ile baslar ve bugunku problemlere kadar dayanir. Riza cakir ve yonetiminin icerisinde olan Mustafa Baltaci 2. donemden sonra simarikliga burunduler. Cayelinde artik degeri olmayan Riza cakir artik aday olamamis ve kendisine yeni faliyet alanlari bulmustur. Mustafa Baltaci ise ara verip yuzunu yeniledikten sonra siyaset sahnesine geri donmek istemistir fakat bir onceki secimde olan hatalari bugun karsisina cikti. Bu hatalar nedir acik yaziyorum sen cikipta secilmis bir belediye baskanini dovduremezsin. Kimden bahsediyorum tabi ki de Atilla Esmenden. Atilla Esmeni dovduren bircok devlet teskilatinda adam kayirarak koltuk kapan bugun sahsi iradesi ile Cayeli halkinin gostermis oldugu teveccuh ile kazanamadi. Kazanamaz da! Toparlayacak olursak, ulkenin yasadigi kriz ortami eski kadrodaki yetersizlik yeni kadrodaki egitimsizlik ile beraber Akp nin geldigi nokta. Aslinda Ismail Hakki Çiftçi adina hic zor olmadi.

 16. must

  Nisan 13, 2019 Cumartesi 10:41

  çayeli halkını aday testine tabi tutarsanız olacağı budur

 17. ALİ

  Nisan 13, 2019 Cumartesi 06:32

  Vatandaşa tepeden bakan Hayat Yazıcı, Mevcut başkanın Aday gösterilmeyince karşı tarafa gizli ve açıktan verdiği desteklerin sebeb olduğu kanaatindeyim

 18. Mapavrili 53

  Nisan 13, 2019 Cumartesi 00:38

  Çayeline 15 sene de bir çivi bile çakmayalanlar secim kazanacağını mı zannediyordu. Artık halk gözünü açtı heleki tehditlere karşı nasıl cevap verileceğini çok güzel şekilde gösterdi. Ayrıca Ismail Hakkı Cıftcı tırnaklarıyla kazıyarak hakkı olanı aldı. Acaba Erdoğan başka bir memleketten olsaydı o şehir nasıl olurdu. Cumhurbaşkanının memleketi içler acısı halde hiçbir yatırım yok. Kimse kimseyi kandırmasın. Ilk defa Rizeye gelenler sehrin halini görünce şok okuyorlar. Cumhurbaşkanının memleketi böylemi olur diye. Nasıl olsa hiçbirşey yapmasak yinede secim kazanacağını zannedenler olayın ciddiyetine varmıştır. Erdoğan artık Rize akp teşkilatının kulağını çekecekdir.

 19. MAPAVRİDEN ÇAYELİNE

  Nisan 12, 2019 Cuma 23:48

  Halk artık menfaat sırasının kendisine geleceğinden umudunu kesti ve ben oy vereceğim bana hava atacaksın öyle mi dedi ve oyunu MHP ye verdi. AKP de menfaat sağlayamayan kesim intikam almak için MHP ye oy verdi. Hayati tam bir fiyasko o ezberlendi. Aday adayları çayelinde uğraştı proje geliştirdi emek harcadı ve baktılarki ooo iş başka adam beediyeyi borç batağına süreklemişti ve elini kolunu sallayarak aday oldu. Gübre fiyatı malum. En son borsa başkanının çaya zam yapmayalım bu sene destek primini artıralım yalakalığı. KISACASI HALK ANLADİKİ OO BEN HEP DESTEK VEREN TARAF OLACAGIM BENİM YÜKSEK LİSANLI UŞAĞIM AYAK İŞLERİNDE BİRİLERİNİN LİSEYİ ZOR BİTİREN UŞAKLARI DİREKTÖR - KOORDİNATÖR VS. BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR.

 20. Emrah

  Nisan 12, 2019 Cuma 22:53

  Sokaktan bir adam çevirip aday yapsaydılar gene Ak Parti kazanacaktı olay bu kadar basit boşuna hayatiye teşkilata mazeret aramayın,demek ki Çayelinde karşılığı yok bu insanın neyi tartışıyorsunuz boş boş anlamadım gitti

 21. MUSTAFA YILMAZ

  Nisan 12, 2019 Cuma 22:48

  MAPAVRİLİ.53 MUSTAFA BALTACI KAYBETMEDİ.BİZZAT HAYATI YAZICI VE AVANELERİ KAYBETTİ.MİLLETİ APTAL YERİNE KOYUP TEPEDEN BAKANLAR KAYBETTİ.MUSTAFA BALTACININ KİŞİSEL ÇABALARI DİĞERLERİNİN HATALARINI ÖRTMEYE YETMEDİ.ARTIK CEKETİMİ KOYSAM KAZANIRIM HESABI YAPANLARIN DEVRİ KAPANMIŞTIR.BU MİLLET TEHDİTE BOYUN EĞMEZ ALAYA HİÇ GELMEZ.REİSİN OMUZLARINDA YÜK OLAN BU AVANELER MİLLETİN GÖZÜNDE PUL KADAR DEĞERİ OLMAYAN KENDİ OYLARINI BİLE ALAMAYACAK DERECEDE KARŞILIĞI OLMAYAN ZATLARDIR.ARTIK REİSİNDE BU AVANELERE NOKTAYI KOYMASI LAZIM.YOKSA 2023 ÜN HAYAL OLACAĞI AŞIKARDIR.BU TÜNELDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞTIR.SON UYARIDIR.DEMEDİ DEMEYİN.

 22. VATANDAŞ

  Nisan 12, 2019 Cuma 22:19

  GEÇEN DÖNEMKİ SEÇİMLERDE KALKANDEREYİDE AYNI ŞEKİLDE TEHDİT ETTİLER VE KALKANDEREDE KAYBETTİLER KAMUOYU ARAŞTIRMADA KENAN YILDIRIM BİRİNCİ ÇIKIYORDU BUTUN ANKETLERDE FAKAT RİZELİ MİLLET VEKİLLERİ SİZ NE ANLARSINIZ MANTIĞIYLA KENAN YILDIRIMI ADAY GÖSTERMEDİLER NEOLDU GEÇEN DÖNEM KAYBETTİLER VE SİMDİ BU DÖNEMDE BAKTILAR KALKANDEREYİ ALMAK İÇİN KENAN YILDIRIMI ALMAKTAN BAŞKA SANSIMIZ YOK VE KENAN YILDIRIMI ADAY GÖSTERDİLER AÇIK ARA FARKLA SEÇİMİ KAZANDI.

 23. RİZELİ VATANDAŞ

  Nisan 12, 2019 Cuma 22:13

  AKPARTİ YE BENDE HERZAMAN DESTEK VERDİM FAKAT AKPARTİ RİZEYE 17 YILDA KOCA BİR SIFIR BIRAKTI RİZE İÇİN MEGA PROJELER ÜRETİLMEDİ FAKAT HERDEFASINDA BİZLER REKOR OY VERDİK GEREKEN YATIRIMLARI ALAMADIK NE YAZIKKİ BUNUN SORUMLULARI MİLLET VEKİLLERİ VE AKP TEŞKİLATIDIR TAYYİP ERDOĞANIN ARKASINA SIĞINMIŞLAR SİZ NE ANLARSINIZ BİZ BİLİRİZ MANTIĞIDIR GÖRÜYORUZ 5 YILDA REŞAT KASAP RİZEYE ÇİVİ ÇAKMADI 5 YIL HEBA OLDU REİS RİZEDE AKPARTİ TEŞKİLATINI KOMPLE DEĞİŞMESİ LAZIM VE BUNLARIN HESABINI ONLARDAN SORMASI LAZIM

 24. Çayeli sevdalisi

  Nisan 12, 2019 Cuma 21:31

  Rıza Çakır ile baltacı çok başarılı belediyecilik yaptı ya sonraki secimi de tesadüfen kazanıp milletle böyle yukardan havalı tavalı hareketleri bu millet unutmaz çok da iyi bir ders oldu. Baltacı ispatlı delilli siyaset yalancısı olmanın cezasını çekti birseyi unuttu Çayeli yapılanı asla unutmaz !

 25. Bekir

  Nisan 12, 2019 Cuma 19:11

  Herzaman su yolu sutestıne kırilir çünkü bazı vatantaş vakifta ciktigi zaman yardım almaya dıyorlar sız sıgortalidiniz işte biz insanin dersini bolle veririz anşiyan anlar

 26. Vatandaş

  Nisan 12, 2019 Cuma 18:15

  1.BALTACIYI İSTEMEYEN HAYATİ YAZICI 2.BALTACIYI İSTEMEYEN HİKMET AYAR 3.BALTACIYI İSTEMEYEN İLÇE BAŞKANI VE BAZI TEŞKİLAT MENSUPLARI 4. BEN AK PARTİLİYİM DEYİP MAKAMLARI GİDİNCE KARŞI TARAFA ÇALIŞAN ESKİ PARTİ YÖNETİCİLERİ 5. ATİLLA ESMEN 6. BEN BİLİRİM MANTIĞINDAKİ İLE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ YAPAN İLÇE İL VE MİLLET VEKİLLERİ 6. EKONOMİ

 27. AYDIN

  Nisan 12, 2019 Cuma 15:03

  ÇAYELİ DE KİBİR VE DERECİLİK SEÇİM KAYBETTI

 28. mehmet

  Nisan 12, 2019 Cuma 14:10

  çayalinde kaybetmesinin ana sebebi halkın yaşamış olduğu ekonomik sıkıntı ve alım gücünün düşmesidir .halk sarı kartı gösterdi . yakın çevremde edindiğim izlenim budur, insanlar bir tepki vermek istedi . ekonomiyi düzeltecek adımlar kısa sürede atılmalı , ak parti merkez yönetimi il yönetimlerini denetlemelidir .

 29. Mapavri

  Nisan 12, 2019 Cuma 13:37

  Hayati Yazıcı’nın dik dik konuşmaları birde artık yeter safhasında olan insanlar çok olunca böyle oldu ve i.hakkı çiftçi bence çayelini adam eder edecekse

 30. Hakkı

  Nisan 12, 2019 Cuma 13:06

  Hayati bey seçimi MHP’ye kazandırmıştır. Ama bunu MHPnin forvetine geçip gol atarak değil, Ak Partinin kalesine geçip bilerek gol yiyerek yapmıştır. Selamlar.

 31. Rizeli gelin

  Nisan 12, 2019 Cuma 12:14

  Bence bu sonuçla Akparti il yönetimi istifa etmeli. Rize ye bu sonuç yakışmadı. Benim bildiğim reis, bunların hesabını soracaktır.partimizin üstünlüğünü kendi çıkarları için kullandılar.bu gidişle komple kaybederiz.

 32. Benden Söylemesi

  Nisan 12, 2019 Cuma 12:13

  Ak Parti rize il yönetimi başka işlerle uğraşmaktan cayeline ve diğer ilçelere gerekli vakti ayiramadilar. Bu yürüyüş bu endam onlarda olduğu sürece yakında tüm rizeyi kaybederler . Kendini partinin üzerinde gören hiç kimsenin partide yeri yoktur.

 33. salih şamlıoğlu

  Nisan 12, 2019 Cuma 12:08

  Tek parti dönemi CHP gibi Ak Parti da ben ne dersem o olur anlayışı o bilir vatandaş nerden bilecek anlayışı... Vatandaşa tepeden bakma herşey (ak parti nin) benim hakkım anlayışı nın İflasıdır.. Çayeli de ankara da istanbul da...

 34. Barıs

  Nisan 12, 2019 Cuma 12:00

  Başkan kaybetmedi hayati yazıcı milleti ne yerine koyduysa şimdide reis hayati yazıcıyı aynı kefeye koysun yada gelsin özrünü dilesin bir siyasetçinin nasıl konuşması nasıl hareket etmesini bilmezken böyle sonuçlar çıkması normaldir

 35. Gerçek Rizeli

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:57

  Ak Parti Çayelinde değil Rize de kaybetti. Ne demek Çayeli. 4 ilçe gitti. Sorumlusu İl yönetimi il başkanı ve milletvekilleridir. Şimdi diyecekler ki MHP ittifak partisi. Bunun ittifakla ilgisi yok. Mesaj net. Ak parti Rize yeterli değil. Kendime en yakın bulduğum MHP ye oy verdim. Türkiye ne olursa olsun Rize Ak Partinin kayıpsız olması gereken yerdir.

 36. Esnaf

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:54

  Halkın seçeceği adaya saygı, seçimlere saygı.

 37. Yusuf MUŞDAL

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:38

  HAYATTA en pahalı şey tecrübedir.Çünkü kazanmak için önce kaybetmek gerekir.

 38. Ak Partı'lı Osman

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:24

  Hayatı Yazıcı bir konuşmasında Fantazi yapmayın derse sonra bize herhangi bir konuda gelmeyin derse yani vatandaşı tehdit ederse.Yine Hayatı Yazıcı Çarşamba günü Çayeli Meydanında Hayırlı Cumalar diye konuşmaya başlar ve vatandaş bakana sorar gübre konusunda konuş bizler çiftçiler mağdursuz diye Bakan Hayatının cevabı vatandaşa "Allah Şifa versi" sen bu milletlen dalgamı geçiyorsun ilçede seçim öncesi en çok konuşulan gündem. Ak Partı 'nin yerel de seçim kaybında en önemli etkenlerden biri.

 39. Cartcurt

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:22

  Yes fantasy, no problem :)

 40. Mehmet salih yazıcı

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:16

  Halk öyle istedi saygı duymak lazım Ak parti teşkilatının tamamen değişmesi lazım çayelinde

 41. HALKIN GÖZÜNDEN

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:16

  Baltacı ile seçimin ilgisi yok. teşkilatta herkes başkan olmuş,çoluk çocuk eline düşmüş. baltacı ile sokakta gezerken olgun bir tane siyasetçi yanında yoktu.cümbür cemaat geziyordu. seçim için yapılan masraflar vatandaşın ilgisini çekti. gece vakitlerinde kapı çalmak gibi işin dozunu kaçıracak bir sürü şeyler yapıldı. gösterilen projelerin oluru yoktu. milleti biraz aptal yerine koydular. AKP Çayeli teşkilatı yeniden düzeltilmeli. yeni simalar siyasetçi insanlar başa geçirilmelidir.

 42. Bir ihtimal

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:11

  ak parti mhp ile gizli anlaşması sonucunda çiftçinin karşısına koyabileceği en sıkıntılı en güçsüz adayı koydu. kimse hikaye anlatmasın. baltacı dışında herhangi birini aday olarak gösterseydi kazanırdı. yani çayelini ve türkiye genelinde buna benzer bir çok ilçeyi tbmm'de verdiği destek karşılığında mhp'ye dolaylı yoldan hediye etti. seçim sürecini iyi takip edenler böyle olduğunu görecektir.

 43. Akın Öztürk

  Nisan 12, 2019 Cuma 11:04

  Rize Ak Parti teşkilatı herşeyi çok iyi biliyor ya ,bu durumu ancak onlar açıklayabilir vede açıklamaları lazım..Rekor oy alacakları yerden nal toplayarak çıktılar.

 44. kamil.

  Nisan 12, 2019 Cuma 10:51

  Adam kayırma, Kibir,Bu gün belediye gitti yarın vekillikler de gider bölgeye faydası olmayan bölge insanını aşağılayan bir anlayışa kimse oy vermez.Bize Halk adamı lazım küt baş üsten bakan değil..

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.