Sosyal Medya

KARADENİZ

Rize'de hangi sektörde kaç proje yapılıyor?

Rize'de 2019 yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Vekili Ahmet Dalkıran başkanlığında yapıldı.

Üçer aylık dönemler halinde gerçekleştirilen, kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesini, çalışmalarının koordine edilmesini ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen 2019 yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Vekili Ahmet Dalkıran Başkanlığında yapıldı.
 
Rize Ticaret Odası konferans salonunda gerçekleştirilen ve sekretaryası İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğünce yürütülen toplantıya ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ve diğer yetkililer katıldı.
 
Vali Vekili Dalkıran İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının açılışında yaptığı konuşmada; “İl Koordinasyon Kurulu Toplantısının ana gündem maddesi, 2019 yılı 1. döneminde ilimizde gerçekleştirilen yatırımları dönem sonu itibariyle görüşmek, koordinasyonu gerektiren hususları tespit etmek ve bu yatırımların yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirmesini yapmak olacaktır” dedi.
 
Vali Vekili Dalkıran, ayrıca Rize genelinde 2019 yılı I. döneminde; ulaştırma sektöründe 41, eğitim sektöründe 51, kültür-turizm sektöründe 21, tarım sektöründe 47, enerji sektöründe 11, imalat-gıda sektöründe 4, konut sektöründe 4, madencilik sektöründe 1, sağlık sektöründe 12 ve diğer kamu hizmetleri (iktisadi-sosyal) sektöründe 132 olmak üzere toplam 324 proje ve iş yürütüldüğünü sözlerine ekledi ve İl Koordinasyon Kurul toplantısının Rize için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. 

  • Rize'de hangi sektörde kaç proje yapılıyor?

  • Rize'de hangi sektörde kaç proje yapılıyor?

  • Rize'de hangi sektörde kaç proje yapılıyor?

1 Yorum

  1. Zafer 61

    Nisan 10, 2019 Çarşamba 18:23

    324 proje demek Rize'nin geleceği parlak demek .inşallah projeler başarı ile neticelenir.yalnız şu bir gerçek ki halk olarak gitgide çalışmadan kazanmanın yollarına arar olduk. bence gıda tarım hayvancılık ve bilişim sektörü ön plana çıkarılıp, yatırımlar birbirini destekler halde olmalı.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.