Sosyal Medya

POLİTİKA

Bahçeli'den son dakika seçim açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim sonuçlarına itirazlarla ilgili sürecin devam ettiğini belirtti ve 'yorum yok' dedi. Bahçeli ayrıca, "Toplum vicdanında huzur bulmayacak şekilde sonuçlananırsa yeni bir seçim düşünülebilir." ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları;
 
Mahalli idareler seçimleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden sonra uygulanan ilk mahalli idareler seçimleridir. Geçmişte kazandığı öne artı olarak yeni sistemle uyumlu çalışabilecek, istikrar sağlamak konusunda önemleri artmıştır. Seçimlerden sonra her seçimde olduğu gibi rakamlar sayım sırasındaki farklar partilere ve adaya göre anlayış farklılığı ortaya koymak suretiyle itirazlar yapılmaktadır. Demokratik bir haktır. Şu an için bazı yerlerde itirazlar cevap bulmakla beraber özellikle İstanbul'da bir kargaşa yaşanmaktadır. 
 
29 bin oy farkı olduğu ortaya konmuştur. Bu farkı değiştirebilecek itirazlar üzerinde çalışma başlatılmıştır. Önemli değişiklikler kendini göstermiştir. Böyle bir sürecin içindeyken işi kargaşaya aceleciliğe, seçim sonrasında mazbatayı kim alırsa İstanbul'u sarsacak zemine kimse sürüklememelidir. Bütün bunlara rağmen hala seçimin üzerindeki akılcı yaklaşımlar Türkiye'yi kargaşaya sürüklüyorsa Türkiye'yi huzursuzluğa itebilecek hatalardan kurtulmanın yolu demopkrasi içerisinde aranmalıdır. Toplum vicdanında huzur bulmayacak şekilde sonuçlananırsa yeni bir seçim düşünülebilir.
 
Seçim yenileme demokrasinin bir gereğidir. Kargaşa yerine sandığa bir kez daha gidip Türkiye'yi huzurlu kılmak daha akılcıdır diye düşünüyorum.

2 Yorum

  1. hasan marak

    Nisan 09, 2019 Salı 20:41

    bahçelının tarihinde seçım hastalığı herzaman olmuştur ülkeyı kırıze sokma hastalığıda cabası

  2. çıldıran kız

    Nisan 09, 2019 Salı 17:48

    Yeterrrrrrrrrr artıkkkkkkkk bıktıııııık seçimlerden erkenden kıyamet kopsa da hepinizin o koltukları nasıl bıraktığınızı görsek

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.