Sosyal Medya

TEKNOLOJİ

Apple'dan Netflix'e rakip: Apple TV+

Apple, Netflix’e rakip olacak platformunu düzenlenen lansman gecesinde açıkladı. Apple TV+ birçok ünlü ismi bir araya getiriyor. İşte detaylar!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Netflix’e rakip olacak platformunu düzenlenen lansman gecesinde açıkladı. TV+’ı tanıtan Apple, bu hizmetinin Türkiye'nin de içinde bulunduğu 100’den fazla ülkede kullanıma sunulacağı açıkladı.
 
Apple'dan Netflix'e rakip: Apple TV+
ABD'nin California eyaletinde düzenlenen lansman gecesinde Apple'ın Netflix'e rakip olması beklenen platformu TV+ tanıtıldı. Apple TV+ yönetmenler, oyuncular ve yapımcılar eşliğinde tanıtıldı. Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Oprah Winfrey, Jennifer Aniston gibi ünlü isimlerin katıldığı lansman gecesinde TV+ platformunda gösterilecek dizi, film ve belgeseller tanıtıldı.
 
İlk olarak Apple TV+ ile yayın hayatına başlayacak yapımlar şu şekilde;
 
- Amazing Stories: Steven Spielberg (Antoloji)
- Oprah Winfrey
- The Morning Show: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell (Drama/Komedi)
- See: Jason Momoa ve Alfre Woodard (Bilim Kurgu)
- Little America: Kumail Nanjiani (Antoloji)
- Big Bird: Susam Sokağı'nın büyük sarı kuşu çocuklara kodlama öğretecek.
- Little Voice: J.J. Abrams ve Sara Bareilles
 
Apple'ın bu sene orjinal içerik için 2 milyar dolar harcayacağı ifade edildi. Aynı şekilde akıllı televizyonlarda da Netflix gibi TV+ uygulaması bulunacak. Apple TV kanalları sayesinde bütün aile reklamsız istediği kanalı izleyebilecek. Aralarında HBO, Showtime, CBS gibi kanallar da mevcut.
 
Abonelik fiyatı ve çıkış tarihi
Son olarak Apple TV + reklamsız, talebe dayalı, online ve offline olarak hizmet vermeye başlayacak. Ancak fiyatı ve satışa çıkmasıyla ilgili detaylar sonbaharda açıklanacak. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Platformun Netflix karşısında şansı var mı? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarmayı unutmayın.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.