Sosyal Medya

POLİTİKA

Şaşırtan son anket! Area Araştırma'nın yerel seçim anketi

3 büyükşehirde araştırma yapan Area, Millet İttifakı adaylarının önde olduğunu iddia etti.

Yerel seçimler sayılı günler kala araştırma şirketlerinin açıkladıkları anketlere yönelik dikkat arttı. AREA Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde İstanbul, Ankara, İzmir'e ilişkin yerel seçim anketinin sonuçlarını açıkladı.
 
Area'nın kamuoyu yoklaması, 9-19 Mart 2019 tarihleri arasında yapıldı.
 
ANKARA'DA MANSUR YÜZDE 50'Yİ GEÇİYOR
Toplam oylar üzerinden yapılan ankette, Millet İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ortak adayı Mansur Yavaş yüzde 44.3, Cumhur İttifakı'nın AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet Özhaseki yüzde 39.3 görünüyor. Geçerli oylar üzerinden yapılan ankette, Yavaş yüzde 51.8, Özhaseki yüzde 46 alıyor.
 
İSTANBUL'DA ANKET ŞİRKETLERİNDEN FARKLI SONUÇ
Toplam oylar üzerinden yapılan ankete göre, Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ortak adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu yüzde 44, Cumhur İttifakı'nın AK Partili  adayı Binali Yıldırım yüzde 42 görünüyor.
 
 
Geçerli oylar üzerinden yapılan ankete göre, İmamoğlu yüzde 50.3, Yıldırım yüzde 48 alıyor.
 
İZMİR'DE CHP AÇIK ARA ÖNDE
İzmir'de toplam oylarda CHP adayı Tunç Soyer yüzde 53.9'da, AK Parti adayı Nihat Zeybekçi yüzde 32.8'de, geçerli oylarda Soyer yüzde 61.4, Zeybekçi 37.4'te gözüküyor.

2 Yorum

  1. İmtiyazsız TC Vatandaşı

    Mart 25, 2019 Pazartesi 22:43

    AKP yavaş, yavaş yolcu. Bavulu toplamaya başladı. Birde Rize'li biraz akıllansa...

  2. fipek53

    Mart 25, 2019 Pazartesi 22:22

    Feötönün algı girişimi.Fasofiso bu anketler .Allah aşkına pkk ile bir olan chp denbumillet ne bekler ne umar.Bilen vasa yazsın.Ben günahımı bile chp den acırım.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.