Sosyal Medya

KARADENİZ

Rizeli şehidimizin katil zanlısı yakalandı

12 Nisan 2012’de Şırnak Uludere’de J. Uzm. Çavuş Caner Kesimal ve J. Uzm. Çavuş Bayram Tekin’i şehit eden ve 3 askerimizi yaralayan 12 kişilik terörist gurubun sözde tim komutanı 1982 doğumlu Asiye Y., Türk Silahlı Kuvvetlerince sağ olarak yakalanırken, Mahkemesi bugün gerçekleştirildi.

Şırnak Ağır Ceza Mahkemesinde Görülen Dava'ya, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Caner Kesimal'in Ailesi de Pazar Adliyesinde Oluşturulan SEGBİS Görüntülü Bağlantı Sistemi ile  Katıldı.

Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Ardeşen İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Rize İl Genel Meclis Başkanvekili Zekeriya Bozkan, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, Yeniden Refah Partisi Ardeşen İlçe Başkanı Orhan Çağaltay, şehit yakınları ile çok sayıda Ardeşen'li vatandaş katılırken, Ardeşen Belediye Başkan Adayı Av. Remzi Kutanoğlu'da Şehit Ailesinin avukatı sıfatı ile mahkemede yer aldı.
 
MAHKEME GERGİN BAŞLADI
 
Yargılama esnasında Terörist Asiye Y.'nin gayri ciddi tavırları nedeni ile mahkeme salonunda bir anda gerginlik yaşandı. Seslerin yükseldiği sırada şehit kardeşi Serkan Kesimal, mahkeme heyetine, teröristin tavırlarına dikkat etmesi yönünde uyarılmasını isteyerek tepki gösterdi.
 
ŞEHİT BABASI TERÖRİSTİN İDAMINI İSTEDİ
 
Şırnak Ağır Ceza Reisinin yönettiği Mahkemede Mahkeme Heyeti daha sonra, Şehit Babası İrfan Kesimal'i dinledi.
 
Mahkeme Reisinin usulen 'şikayetçi misiniz' sorusuna cevap veren Baba Kesimal; "Tabi ki şikayetçiyim. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Hatta idam edilmesini istiyorum." şeklinde konuştu.
 
AV. KUTANOĞLU: EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI
 
Daha sonra şehit ailesinin Avukatı Remzi Kutanoğlu söz alarak, "Şehidimizin katili Teröristin, Türk Milleti adına en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ederiz." ifadelerini kullandı.
 
MAHKEME ERTELENDİ
 
Mahkeme, Savcının Mütalaası neticesinde 14 Mayıs 2019 Salı gününe ertelendi. Bir sonraki duruşma tarihinde kararın açıklanması bekleniyor.
 
(kaynak: laz tv)

1 Yorum

  1. Serkan şahin

    Mart 20, 2019 Çarşamba 12:55

    Ne bekleliyor asılsın yeter dava neden uzatılıyor adalet neredeee

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.