Sosyal Medya

KARADENİZ

Muhammed Avcı, Ardeşen'deki CHP-İYİ Parti İttifakını Değerlendirdi

 

AK Parti Ardeşen İlçe Başkanlığınca düzenlenen Ardeşen ve Tunca aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Adeşen'deki CHP ve İP ittifakıyla ilgili konuştu.
 
Avcı, "Ardeşen de karşımızda kimler var? Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti birleşmiş burada bizim karşımızda bir mücadele ortaya koyuyorlar. Peki genel vitrine baktığımız zaman sadece bu ittifaktan ibare bir tablomu var karşımızda? Evet, Ardeşen'de CHP ve İyi Parti var ama genel'de mağaza içerisine girince karşınıza her Türlü Gayri Yasal örgüt ve organizasyon çıkıyor. Mağaza içine giriyorsunuz FETÖ orada. Başka tarafa döneyim diyorsunuz PKK orada. HDP'yi ise siyasi strateji gereği yanlarında  tutmak istemiyorlar ama HDP'nin eş genel başkanı çıkıp bütün stratejiyi ifşa ederek her şeyi ortaya koyuyor. Diyor ki "Biz Güneydoğuda Ak Partiyi Mağlup edeceğiz. Ülkenin diğer bölgelerin de ise Ak Partinin Kaybetmesi için siyasi partilere destek vereceğiz diyor." Şimdi Ardeşen'de kimlerin kimlerle kol kola girdiğini bilmemiz lazım ve teşkilat olarak halkımıza anlatmamız lazım. Mesele sadece CHP ve İyi Parti meselesi değil, mesele başka, hesap başka." ifadelerini kullandı.
 
Avcı, “Aday belirleme süreçlerinde AK Parti’mizin içerisinde son derece özgür ve demokratik bir ortam vardır. Herkes gelir kendi fikrini özgürce beyan eder. Ben böyle düşünüyorum der. Bizi diğer partilerden ayıran en önemli nokta ise aday belirlendikten sonra teşkilat disiplini devreye girer. O adaya karşı olanlar bile artık benim adayım budur der. Ardeşen teşkilatı muazzam bir kardeşlik ortaya koymuştur.” diye konuştu.

1 Yorum

  1. ERTAN

    Mart 08, 2019 Cuma 14:08

    Sayın vekilim, ülke olarak birlik beraberlik ve dayanışma içinde hareket etmemiz gerek. Şu anki sistem kendi düşmanını kendi yaratan bir sistem maalesef. Abdülhamit döneminde gibiyiz. Dik duruyoruz mücadele veriyoruz ama karşımızda kendi din kardeşlerimiz var. işte en büyük zaafiyetimiz bu.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.