Sosyal Medya

KARADENİZ

ÇAYKUR’da 2019 Yılı yaş çay hazırlıkları

ÇAYKUR’da 2019 Yılı yaş çay kampanyası hazırlıkları başladı

 

 
Çayın kalitesi bahçeden başlar sloganıyla ilk olarak çay eksperleri ile yaptıkları toplantılarla 2019 yılı yaş çay sezonu hazırlıklarına başlayan ÇAYKUR yönetimi, üretimin ve kalitenin ikinci aşamasında yer alan yaş çay işleme fabrikalarında da hazırlıklara başladı. 
 
ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Dr. Turgay Turna ve ilgili daire başkanları ile birlikte 2019 yılı yaş çay alımları ve fabrika hazırlıklarını değerlendirmek için yaş çay fabrika müdürleri, müdür yardımcıları, tarım, işletme-üretim ve bakım onarım kısım müdürleri ile bir araya geldi.
 
ÇAYIMIZA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Çayın kalitesinin artması için tüm paydaşların üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim: “Burada toplanma amacımız bundan önceki toplantılarımızda olduğu gibi çayımız. Çay bizim ve bölgemizin olmazsa olmazı. Çayın kalitesini arttırmak öncelikle bahçeden yani üreticimizden başlıyor. Kademe kademe kalitenin arttırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Verim ve kalitenin 2019 yılında daha yukarı çekilmesi için yılın ilk ayından itibaren seferberlik başlattık, burada amacımız çayın geleceğini garanti altına almak. Bildiğiniz gibi daha önce eksperlerimizle bir araya geldik onlarla, yapılanları ve yapılması gerekenleri görüştük. Çayın kalitesinin arttırılması konusunda sorumluluk sadece eksperlerimizde değil. Fabrika müdürlerimiz, müdür yardımcılarımız, kısım müdürlerimiz yani idari ve teknik anlamda hepimize görev düşüyor. Herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmelidir. Çayımıza hep birlikte sahip çıkacağız” dedi. 
 
FABRİKA MÜDÜRLERİNİN MAKAMI ÇAY ALIMYERLERİ
Bizzat fabrikalara gidilerek 3 gün 6 grup halinde gerçekleştirilen toplantılarda fabrika müdürlerinden üreticilerle daha yakın ilişkiler kurulmasını istediklerini belirten Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim: “3 gün süren ve teşekkülümüze bağlı tüm fabrika müdür, müdür yardımcısı ve şube müdürlerinin katıldığı toplantının neticesinde müdürlerimizden sahaya inip üretici ile birebir ilgilenmelerini istedik. Fabrika müdürlerimizin makamlarının adeta “çay alım yerleri” olduğunu belirtilerek üretici ile direkt ilgilenilmesi ve kalitenin düzeltilmesi üzerinde basa basa vurgu yaptık. Hem kârlılık verimlilik ilkesi hem de kalite ön planda olacak şekilde en düşük harcama ile en çok faydayı sağlamak zorundayız. Bu yönde çalışmalarımız devam edecek.” Dedi.
Toplantıda ayrıca yeni sezona hazırlanan fabrikalardaki hazırlıklar ve yapılan çalışmalar değerlendirildi.  

 • ÇAYKUR’da 2019 Yılı yaş çay hazırlıkları

 • ÇAYKUR’da 2019 Yılı yaş çay hazırlıkları

 • ÇAYKUR’da 2019 Yılı yaş çay hazırlıkları

 • ÇAYKUR’da 2019 Yılı yaş çay hazırlıkları

4 Yorum

 1. Necmettin Tellioğlu

  Mayıs 10, 2019 Cuma 14:18

  Aynen çayın maalesef sahipsiz reis nasıl olsa Karadeniz’den oyumu alıyorum 17 senedir bir rahat çay satan yok maalesef diceğim bukadar

 2. ADNAN

  Mayıs 09, 2019 Perşembe 01:07

  OZEL SEKTORE NEDEN URETICIYI MECBUR EDIYOR BU KURUM CAYIN TAMAMINI NEDEN ALMIYOR KOTA NEDEN KALMIYOR RANDOVU SISTEMI COK GUZEL BIR UYGULAMA KONTEZANDA OLSUN AMA FAKAT ALLAHIN VERDIGI MASULE VE NIMETE KOTA OLMAZ KOTA KALMALI BEN DIYORUMKI NORMAL TOPLANAN CAYI DEVLET VEYA ÇAYKUR SONUNAKADAR ALMALIDIR CAYIN TABAN FIYATI ÜÇLIRANIN ÜZERINDE OLMASI LAZIMDIR KESINLIKLE ALTINDA BIR FIYAT DUSUNMUYORUZ URETICI OLARAK KALITE ESASTIR DIYOR GENEL MUDUR EVET BIZDE OYLE DIYORUZ GELMESIN GURCULER YASAKLANSIN YABANCI ISCI CALISMASI CAYDA BAK BAKALIM KALITE NASIL ARTIYOR CAYI RIZELI TOPLAR O ZAMAN 20 YIL ONCE GURCIMI VARIDI BIZIM GENCLERIMIZ CIKSINLAR MEYDANLARA DIYORUZ YABANCILAR RIZENIN KAYMAGINI GOTURUYOR RIZELI YESUN ONI DIYORUZ UYASIN GENCLER SAYGILAR

 3. Talip ZEHİROĞLU

  Nisan 18, 2019 Perşembe 12:09

  İki ve Üç dönüm çaylığı olan vatandaşlar çok mağdur oluyor.on kilogram çaylan her gün veya gün aşırı ambara gitmek masraf ve yevmiyeyi bile karşılamıyor. Kotada az olunca vatandaş çayını yarı kat fiyatına özele veriyor. Vatandaş a sadece çektiği çile kalıyor. Önerim şu bu durumda olan vatandaştan bir kere kota kalkmalı ikincisi haftada bir gün çayını o haftanın en yüksek kontenjanından satabilmelidir. çünkü bu vatandaşın vereceği çay 1500 kilo garami geçmez Edi ne budi ne ama mağduriyeti çok. Çok Çayı olan vatandaş her şekilde altından kalka biliyor. önemli olan çok zor durumda olan "Az Çaylığı olan vatandaştır"

 4. fipek

  Mart 02, 2019 Cumartesi 08:49

  Çaykur maalesf disiplini sağlamıyor.Kalite zaten ruslaraçay tplatılması nedeniyle çay çaylıktan çıkıp odun ve çöpe dönüyor.Rus ve gürcülere çay toplama işi yasaklanmalı.Bu durum sadece kaliteye değil fabrikaların sıkşmasıyla randevya erken geçilmesi.kontejanın erken düşürülmesine ve özel sektörün fiyat düşürmesine sebep oluyor.Biz bu sorunlarısöylüyoruz,yazıyoruz ama ilgilenen yok.Alı yerine sepetçi görevlendirilen personel alım yerlerine gelmiyor.bankamatik maaş alıyor.Özellikle kalecik çay fabrikasında bu durum devamlı oluyor 10 yıldır sepetçi görmedik.satılan çayı vatandaş yerleştiriyor.Fabrika müdürleri tavuk gibi fabrikada koltuğa yapışmış.Alım yeri denetlemesi yok vatandaşın sorunlarını dinlemek yok.Çaykur kotayı 300-400 kg da tutarak özel sektör taban fiyatın çok altında yaş çay alıyor.kota 600 kg düşük olmamalı.Sayın cumhurbaşkanımızda çaya geeği gibi sahip çıkmıyor.Bu çok eleştiri konusu oluyor.Maalesef çayın çok sorunu var.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.