Sosyal Medya

KARADENİZ

Bu seçimde Rize’nin kazanımı Karadeniz demiryolu olmalı

 
Batum’dan başlayarak, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Ankara, İstanbul güzergahını takip eden bir demiryolu, Orta ve Doğu Karadeniz’i, Türkiye’yi, Dünya’ya bağlar. Doğu Karadeniz, Türkiye’nin bir uç köşesindedir. Üretim bölgelerinden uzak olduğu için tüm ürünler çok pahalıya mal olmaktadır. Bölgedeki insanların başka illere gidiş gelişleri de hem masraflı hem de yorucu olmaktadır. Özellikle bölgemizde çalışan memurlar ulaşım giderlerinden şikayetçidirler. Oysa Karadeniz’de Demiryolu taşımacılığı yapılırsa hem ürünler hem de yolcu taşımacılığı ucuzlar. 
31 Mart yerel seçimlerinde Rize’deki tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, Üniversitemiz ve Rize Halkı el ele verip Karadeniz’deki diğer illerle de iş birliği yaparak güçlü bir sesle Karadeniz Demiryolunun yapımını istemelidirler.
 
Rize-Artvin Havalimanı ve Ovit Tüneli yapımı için gerçekleştirilen birliktelik Karadeniz demiryolu için de sağlanmalıdır. 
 
Bazıları şu andaki ekonomik krizi bahane ederek bu konuya değinilmesini uygun bulmamaktadır oysaki petrole bağımlılıktan bir an önce kurtarmak ve ülkemizin tam bağımsızlığı için Karadeniz Demiryolu kaçınılmazdır. 
 
Eğitimci / Hamit Turna

5 Yorum

 1. RİZELİ

  Mart 02, 2019 Cumartesi 07:44

  DEMİRYOLUNU BIRAK RİZENIN OTOBUS TERMİNALI YOK RİZE KÖY OLMUŞ BAKAN YOK

 2. potomyalı

  Mart 01, 2019 Cuma 11:30

  halk ve rizenin önde gelen iş atamları stk lar ve siyasi ayağı millet vekilleri ile beledıye baskanı beledıye başkanları bu konuda cok baskı yapmaları lazım cumhur başkanına meclıse yoksa bunu rizeye getıremeyız

 3. Kimyacı

  Mart 01, 2019 Cuma 10:24

  Bana göre Karadenizin en önemli projesidir. Tüm projelerden önce bunun yapılması gerekirdi. Bir an önce yapılıp ucuz ulaşım sağlayıp, saman , gübre, sebze ve hayvancılık taşımasının yanında karadeniz turimine çok büyük katkı sağlayacaktır. Bunun için çok gayret sarfetmeli, ve yöneticileri ikna etmeliyiz.

 4. Alican

  Şubat 28, 2019 Perşembe 23:04

  ÇOK GEÇ BİLE KALINMIŞTIR. Geçte olsa hayırlı olsun. Alican, Almanya

 5. osman uzun

  Şubat 28, 2019 Perşembe 14:37

  Birlikten kuvvet doğar. Herkes desteklemeli

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.