Sosyal Medya

KARADENİZ

Karabük bile yaptı ama Rize!

Karabük’ün 1999 rakımlı Keltepe bölgesinde yapımı 2016 yılında başlanan kayak merkezinde sona gelinerek telesiyejlerde test çalışmalarına başlandı

Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Abdulkadir Çetin, çalışmaların sona geldiği kayak merkezi ile ilgili gazetecilere bilgiler vererek tesisin en kısa sürede kademe kademe hizmet vermeye başlayacağını söyledi. 
 
TESLİM AŞAMASINA GELİNDİ
 
Keltepe Kayak Merkezi’nin 2015 yılında alt ve üst günü birlik, telesiyej ve teleski tesisleri olarak ihalesi yapıldığını kaydeden Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Abdulkadir Çetin, “Tesisimiz teslim aşamasına geldi. Bu arada eksik ve yatırım programına alınmasına gereken işlerde var. Karabük’e yakışır bir şekilde bu tesisi açılır bir vaziyete getireceğiz. Şu an deneme aşamasında. Geçtiğimiz günlerde Karabük’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Özel İdaremize 6 milyon lira yol ödeneği verdi. Şu anda zor şartlarda ulaşımın sağlandığı bir konumdan çok daha rahat bir şekilde buraya ulaşım olacak. Burayı layık bir şekilde açmamız lazım. Test aşamaları geçici kabule kadar bu devam edecek. 
 
SAAATTE BİN 200 KİŞİ TAŞIYOR
 
İlk olarak eğitim pistimiz ile birlikte alt günü birlik tesislerini devreye alacağız. Eğitim pisti alanında şuan kızaklarla kaymak için yukarıya kadar yürümek zorunda kalınıyor. Buraya çocukların yukarıya taşınması için baby lift dediğimiz sistemin ihalesi yapıldı ve yakında çalışmalara başlanacak. Burada önce alt günü birlik kısmını ardından üst günü birlik kısmını hizmete açacağız. Önümüzdeki sene her şeyimizle hazır tutana kadar burayı açık tutacağız” dedi. 
 
Çetin, kayak merkezi hakkında da bilgiler vererek “Telesiyej 873 metre uzunluğunda ve saatte bin 200 kişi taşıyor. 64 sandalyesi var ve her birine 4 kişi biniyor. 7 tane büyük direk ile üst zirveye ulaşıyor.
 

2 Yorum

  1. vatandaş

    Ocak 25, 2019 Cuma 12:10

    biz dunyanın en büyügünü yapacaz...

  2. Rizeli

    Ocak 24, 2019 Perşembe 21:49

    Aman aman başlamasın rizede.bi başlarsa 2050 yılında anca bitirirler.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.