Sosyal Medya

GÜNDEM

Sözleşmeli öğretmen adaylarına müjde! Mülakat sonuçları açıklandı!

Sözleşmeli öğretmen adayları bugün MEB'den gelecek olan duyuruya kilitlenmiş durumdaydı... Aralık ayının sonuna kadar devam eden sözlü sınavların sonuçlarının bugün açıklanacağı biliniyordu. Öğretmen adayları, "Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusuna cevap arıyordu ki sabırsızlıkla beklenen açıklama geldi.
 
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları aralık ayının 10'undan 31'ine kadar gerçekleşti. Bugün sonuç günüydü... Öğretmen adayları geceden itibaren sabırsız bir şekilde sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Bütün adaylar, "Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları saat kaçta açıklanacak?" sorusunun yanıtını arıyordu. MEB beklenen açıklamayı yaptı ve sonuçların ilan edildiğini duyurdu. Sonuç sorgulama için aşağıdaki linke tıklayınız 
 
MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI
 
Bugün, sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair Milli Eğitim Bakanlığı'nca yapılan bir duyuru yoktu... Milli Eğitim Bakanlığı son dakika duyurusu yaparak mülakat sonuçlarının açıkladı. Sonuçlara ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.
 
 
TERCİHLER NE ZAMAN?
 
Öğretmen ataması için tercihler 28 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında alınacak, atamalar ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.
 
İTİRAZLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?
 
Sözlü mülakat sonuçları açıklamasının ardından 16-18 Ocak tarihlerinde sonuçlara itiraz işlemleri alınacak.
 
BRANŞLARA GÖRE DAĞILIM
 
Ataması yapılacak 20 bin öğretmen için branşlara göre dağılım belli oldu. Buna göre en fazla atama 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğinde olacak. Bu branşı 2 bin 38 ile İngilizce ve 1.910 ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği takip ediyor.
 
Sınıf öğretmeni 3 bin 47 kişi istihdam alınacak 
 
İngilizce öğretmeni 2 bin 38 kişi istihdam alınacak 
 
Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni 1.910 kişi istihdam alınacak 
 
Okul öncesi öğretmeni 1.601 kişi istihdam alınacak 
 
İlköğretim matematik öğretmeni 1.401 kişi istihdam alınacak 
 
Türkçe öğretmeni 1.093 kişi istihdam alınacak Rehberlik öğretmeni 1.056 kişi istihdam alınacak 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.