Sosyal Medya

SPOR

Herkese VAR ama Ç.Rizespor'a YOK!

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Buruk, Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemi uygulanmasına rağmen yanlış kararlarla puanlar kaybettiklerini söyledi.

Okan Buruk, Çaykur Rizespor'un ikinci yarı hazırlıklarına sürdürdüğü Antalya'nın Belek Turizm Merkezi'nde AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk yarıda iki-üç maçlarında VAR kararlarıyla yapılan önemli hatalar olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
 
"Özellikle Sivasspor ve bir iki maçta daha bunu yaşadık. VAR sisteminde gidip monitörden bakıp yanlış yorumlayan hakemlerimiz de oldu. Hakem hatalarını en çok yaşayanlardan biriyizdir. Bir ya da iki maç daha kazansaydım, durumum çok daha farklı olacaktı. Hakem hatalarının hep aleyhimize olduğunu gördük. İkinci yarı bunun daha düzeleceğini düşünüyorum. Çünkü onlar da bu sistemi tanımaya başladılar. Monitöre gidip yanlış karar vermeleri insanı daha çok üzüyor. İkinci yarı bu sistemin daha iyi işleyeceğini düşünüyorum." 
 
- "Büyük bir değişime ihtiyacımız var" 
 
Transfer çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdüğünü aktaran Buruk, "Büyük bir değişime ihtiyacımız var. Devre arasında bu değişimi de yaşamak istiyoruz. Az katkı veren oyuncuların yerine daha fazla katkı verecek oyuncularla kadromuzu güçlendirmek istiyoruz. Taraftarımızın da beklentisinin farkındayız. En kısa zamanda bulabileceğimiz en iyi oyuncuları kadromuza katacağız. Bu yönde rahat olsunlar. Ligin son sırasında olmamız transferde bir dezavantaj. Kadromuzda düşünmediğimiz oyuncularla da yolumuzu ayıracağız. Bir yenilenme içerisine gireceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Transferdeki hedeflerine de değinen Çaykur Rizespor Teknik Direktörü, "En az 6 oyuncu üzerinde duruyoruz. Yabancılarda da 5 isimle yollarımızı ayıracağız, Türk oyunculardan da ayrılacaklar olacak. Bizle beraber olmak istemeyenlere izin vereceğiz. 6 diyoruz ama bu 7 ya da 8'e çıkabilir. İki yabancı oyuncumuzu Rize'de bıraktık, burada bizle beraber olan 3 yabancı oyuncumuz daha var menajerleriyle konuştuk. Ligimizi bilen oyuncularla yaptığımız görüşmeler var. Yurt dışından çok uzun aralar vermemiş liglerden oyuncular bakıyoruz. Hazır oyuncular üzerinde duruyoruz." şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.