Sosyal Medya

EKONOMİ

Elektrik, kredi kartı borçları, esnaf kredileri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak'' dedi. Erdoğan, konuşmasında isim vermeden oyuncu Deniz Çakır'a da tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.
 
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
''Her kurum gibi Meclisimizin itibarı da yaptığı işlere ve bu işlerin kalitesine bağlıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birileri Meclis'i çalıştırmamak için tüm güçleri ile çalışacaktır. Sizlere düşen hem bu kifayetsizlere hak ettikleri cevapları vermek hem de yasama sürecinin kesintisiz çalışmasını sağlamaktır. Meclis'te de saflar netleşmiştir. Bir yanda AK Parti MHP ile yerli milli duruş sahibi kesimler vardır diğer yanda ise ana muhalefet partisi ve bölücü örgütün güdümündeki parti ile benzeri yapılar vardır. Milletimiz bu net fotoğraflar arasında bir tercih yapacaktır.
 
Şu ana kadar açıklamadığımız 6 il veya büyükşehir adayımız kaldı. Bu hafta sonu cumadan itibaren Trabzon, Kocaeli ve Sakarya'ya giderek adaylarımızı çıkartacağız.
 
Cumhur İttifakı çatısı altında MHP ile belediye başkanlığı seçimlerinde yapacağımız işbirliğinin de hayırlı neticelere vesile olmasını temenni ediyorum. İlk defa bir mahalli seçimlerde gizli kapaklı değil her şeyin milletimizle paylaşıldığı şeffaf bir ittifak yapılmış oluyor.
 
Yapmış olduğumuz bu ittifak konusunda tüm teşkilat mensuplarımızın partimizin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun MYK'nın almış olduğu kararlara verdiğimiz kararlara saygı duymasını özellikle rica ediyorum. Aramızdaki bu bağları kimse zayıflatma yoluna gitmesin kimse de kalkıp ben diye hareket etmesin burada ben yok burada biz var. Herkes buna uysun. Cumhur İttifakı 31 Mart akşamı inşallah zaferle bu yoldan çıkacaktır. Karşımızda Sayın Bahçeli'nin ifadesi ile zillet ittifakı benim ifadem ile illet ittifakı var. Bunlara karşı inşallah zaferimizi ilan edeceğiz.
 
KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ
 
Bugün Türk siyasetinin en önemli sorunu ana muhalefettir. Sorun ana muhalefetin iktidara talip siyasi organizasyon gibi değil de marjinal örgüt gibi davranıyor olmasıdır. Bugün CHP yönetimi demokrasi ile halkçılık ile kültürümüzle de uzaktan yakından ilgisi olmayan bir zihniyetin eline geçmiştir. CHP adına konuşan ahkam kesen bir takım isimlerin yaptıklarına baktığımızda kimi zaman acı acı gülümsüyor kimi zaman öfkeleniyoruz. Sıkıntının asıl kaynağı bu partinin başındaki zattır. Ön tekerlek nereye giderse arkadaki de onu izlermiş. Koltuğunu riskle atmamak için cumhurbaşkanlığı seçminde aday olmaya bile cesaret edemedi edemez. Konu iftiraya yalana hakerete gelince aslan kesilir. Can çıkar huy çıkmaz. Bu zatı gerçek bir demokrat gibi siyaset yapmaya ikna edemedik. Gezi olaylarında duvarlara ne yazıldığını hatırlıyorsunuz değil mi? Geçtiğimiz hafta CHP'li Edirne Belediye başkanının astığı afişler konuşuldu. Bu heykeldeki Kıbrıs Türkü temsilcisinin yüzünün tahrip edilmiş olması ayrı bir garabet örneğidir.
 
İnönü Menderes Boğaz'a köprü projesini ilk gündeme getirdiğinde tartışmayı yıkarız diyecek kadar ileri götürmüştü. Köprü projesini gündeme getiren Nuri Demirağ İnönü ve Ali Çetinkaya için köprü yapılırsa üzerine İnönü ve Çetinkaya geçemez diye yazılmasını vasiyet etmişti. Herhalde ben de bir vasiyet yapabilirim. Bay Kemal geçemez. Marmaray'a Avrasya Köprüsü'ne işte bunlar bu şekilde muhalefet ettiler.
 
OYUNCU DENİZ ÇAKIR'A TEPKİ
 
Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkede başörtülü hanımlara Suudi Arabistan'a gidin demek faşistliğin en sefil halidir. En son bir konserden çıkan başı açık örtülü kızlarımıza orada gelip bu şekilde sataşıp Suudi Arabistan'a gidin burada ne işin var diyenlerin halini düşünün adı da sanatçıymış. Dert başka ne derseniz deyin bu ülkede insanların yaşam biçimi ile uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine bu ülkede yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir siyasi zihniyettir. Bu CHP zihniyeti inşallah önümüzdeki seçimlerde milletimizden hak ettiği dersi bir kez daha alacaktır.
 
ERDOĞAN MÜJDELERİ SIRALADI
 
Her yeni gösterge, gelişme finansal saldırıların etkisinin ortadan kalkmaya başladığını gösteriyor. Bir taraftan tüm göstergelerde pozitif gelişmeler sağlanırken, her güzel gelişmeyi müjde olarak yansıtacağız. Bir dizi müjdeyi daha paylaşmak istiyorum.
 
Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda 2,5 milyon üzeri hanede 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak.
 
Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımıza, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, Buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek.
 
Halkbank, esnaf ve sanatkarların işletme giderlerini karşılamak üzere 22 milyar liralık kredi kullandıracak. Bütün kurlara ilgili oyunlara rağmen, dengelenme sürecini yansıtmak için 10 milyarlık tutarını ilk çeyrekte kullandırma kararı aldık. Detayları yarın Halkbank tarafından paylaşılacak.
 
Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzerinde çalışanlar için 3 puan desteğini 5 puana çıkarıyoruz. 506 sigortalı çalıştıranlar için de 5 puan uygulamasını aynen devam ettiriyoruz.

4 Yorum

 1. Aydan Akyurek

  Ocak 14, 2019 Pazartesi 01:10

  Kredi kartı borcu olan tek çatı altında toplanacak diyor cumhurbaşkanımız ben emekliyim başka bir bankadan emekli maasimi alıyorum ve kredim var ziraat bankasina gittim bana maaşını buraya tasiman gerekiyor dedi maas aldigim bankadanda cekemiyorum ve vay emeklinin hali kredi kartı borcunu nasıl ödeyecek emekli çalışan olsan belki kolay

 2. Aydan Akyurek

  Ocak 14, 2019 Pazartesi 01:09

  Kredi kartı borcu olan tek çatı altında toplanacak diyor cumhurbaşkanımız ben emekliyim başka bir bankadan emekli maasimi alıyorum ve kredim var ziraat bankasina gittim bana maaşını buraya tasiman gerekiyor dedi maas aldigim bankadanda cekemiyorum ve vay emeklinin hali kredi kartı borcunu nasıl ödeyecek emekli çalışan olsan belki kolay

 3. CELALEDDİN BÜYÜKCAM

  Ocak 13, 2019 Pazar 00:27

  İyi Güzel de Elektrik faturasını Düzenli ödeyen vatandaşın günahı ne ki hem kayıp kaçağı ödettiriyorsunuz hem indirim yok buradan anlaşılan dürüstlük bu ülkede para etmediği gibi takdir dahi görmüyor yazık biz diğer iktidarlardan bu yüzden kurtulmak istemiştik amma gel gelelim AK PARTİ de son zamanlarda görünen o ki,ipin ucunu kaçırdı.adamlar kendi dönemlerinde 4000 adalet personelini herkesin gözünün içine bakarak CHP li olmayanlarımı yerleştireceğim diyerek aldılar AK PARTİ de kendinden olanı dışlayıp ne kadar CHPKK lı varsa Devlet kadrolarına onları yerleştirdi bunlar kimden yana bilen varsa beri gelsin

 4. Metehân

  Ocak 09, 2019 Çarşamba 00:27

  Her Şey tek elden. Her şeyi Başkan söylüyor. Üstelik yoruluyor. Birazda,her kes kendi sahasında konuşsun. Askeri yede, Milli savunma Bakanı;İktisat-Ekonomide Ekonomi Bakanı; Vede daha niceleri. Her şeyi"tek adam" komuşması,bize göre çok yanlış. Bırak da,birazda diğerleri konuşsun!.. Birileri hatırlatsın Başkana!.. Sıhatına da yazık oluyor. Saygılarımızla,Almanya

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.