Sosyal Medya

GÜNDEM

Kızındaki garipliği fark etti! Özellikle apartmandaki o adamla karşılaşınca...

Antalya'da apartman görevlisi A.Ö.'nün, 10 yaşındaki kız çocuğuna zincirleme nitelikli cinsel istismar suçundan tutuksuz yargılandığı davanın duruşması, bilirkişi raporu gelmediği için ertelendi. Davayı takip etmek için Mersin'den gelen UCİM Başkanı Saadet Özkan, "Onu sır gibi gizledik. Okulunu değiştirdik. Güzel bir hayat sürsün diye çaba harcadık. Ama yine istismarcısıyla karşılaştı" dedi.

 

Müzisyenlik yapan ve sık sık seyahat eden F.Y., geçen yıl Mayıs ayında da 10 yaşındaki kızını Muratpaşa ilçesinde oturan annesine bıraktı. Turneden dönen F.Y., kızının mutsuz olduğunu gözlemledi. F.Y. çocuğunun, daha önce birlikte ders çalıştığı sitenin apartman görevlisi A.Ö.'nün kızının yanına da gitmediğini fark etti. F.Y. kızına, A.Ö.'nün kızının yanına neden gitmediğini sorunca, "Bir daha o eve gitmem" cevabını aldı. Anne F.Y.'nin nedenini sorması üzerine kızı, A.Ö.'nün cinsel istismarına uğradığını anlattı. Şok yaşayan annenin şikayeti üzerine gözaltına alınan 2 çocuk babası A.Ö., tutuklandı.
 
A.Ö. hakkında, 'çocuğun zincirleme nitelikli cinsel istismarı', 'cinsel amaçlı çocuğu zorla hürriyetten yoksun kılma', 'tehdit ve kasten yaralama' suçlarından 90 yıl hapis istemiyle Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
 
Mahkeme heyeti, sitenin güvenlik kamerası kayıtlarında aynı zamanda bir otelde çalışan A.Ö.'nün belirtilen tarihlerde, oturduğu apartmana giriş- çıkışının olmadığını tespit etti. Mahkeme, 5 ay 3 gün tutuklu kalan A.Ö.'nün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.
 
Mahkemenin kararına tepki gösteren anne F.Y. ve davaya müdahil olan sivil toplum örgütleri, reddi hakim talebinde bulundu. Nisan ayında görülen duruşmada mahkeme başkanı davadan çekildiğini açıkladı.
 
5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 2 ay önceki duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Savcı Mustafa Şeran, sanığın 'tehditle zincirleme şekilde çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan hükümle birlikte tutuklanmasını isterken, 'cinsel amaçlı çocuğu zorla hürriyetten yoksun kılma', 'tehdit ve kasten yaralama' suçlarından ise beraatını istedi.
 
Sanığın avukatı ise savunma yapmak için süre istedi. Duruşma karar verilmek üzere ertelendi.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.