Sosyal Medya

SPOR

Okan Buruk: Yeni oyuncular alacağız, takviye yapacağız

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Okan Burak, Trabzonspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, Trabzon deplasmanına kazanmak için geldiklerini belirterek, şöyle devam etti:

 

"Maçtan önce de kazanmanın planlarını yapmıştık. Ama özellikle ilk yarı şanslar da geldi. Öne geçme şansları daha çok bize geldi ama şanssız bir gol yedik. İkinci yarı yine kolay bir şutta kalecimiz rakibin ayağını uzatmasıyla yanıldı ve golü yedik. 2-0'dan sonra oyunu çevirmeye çalıştık, hamleler yaptık. Pozisyonlar da bulduk ama değerlendiremedik. Rakibimizin hücum hattındaki ayakları bize göre daha kaliteliydi ve sonlandırmayı daha iyi yaptılar. Çok fazla pozisyona girdik, sadece gol gelmedi. Rakibimizi 4-1'lik galibiyetinden dolayı tebrik ediyorum. Böyle bir sonuç maçın hakkı değildi ama bir taraf attı, diğeri atamadı."
 
Kadro olarak yenilenmeye ihtiyaçlarının olduğunu aktaran Buruk, "Özellikle savunmada sıkıntı yaşıyoruz ama çok fazla alternatifimiz yok. Bu nedenle değişikliğe gidemedik. Geçen maçta da çok hata yapmıştık, bu maçta da yaptık. Yeni oyuncular alacağız, takviye yapacağız." dedi.
 
Okan Buruk, özellikle savunmadaki eksiklerini gördüklerini kaydederek, "Bu anlamda takviye yapıp, ikinci yarıya çok daha iyi başlamak istiyoruz. Çünkü şu anda açılmış bir puan farkı yok. Yapacağımız takviyelerle ikinci yarı ilk 6 haftada farkı kapatıp, lige ortak olmak istiyoruz. Şu anda elimizdeki kadro olarak buydu. En iyisini yapmaya çalıştık. Hedeflerimizden hiçbir sapma yok. Kaybettiğimiz için, puan durumundan dolayı çok üzüntülüyüz. Kadro olarak yenilenmeye ihtiyacımız var. Kadronun çok daha güçlü, çok daha alternatifli olması gerekiyor. Bunun için de bazı oyuncuları gönderip, yeni oyuncular alacağız." şeklinde konuştu.
 
Buruk, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışına yönelik sorulan soruya ise "Bence şu anda üstteki gruptan 7-8 takım şampiyonluk hesabı yapıyor. Bu sene bir sürpriz çıkabilir. Üst taraftaki her takımın şampiyonluk şansının olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullandı.

1 Yorum

  1. Nihat KÜLÜNK-Mali Müşavir

    Aralık 24, 2018 Pazartesi 01:00

    Siyasetin atadığı beceriksiz yönetim başkanlarla aylardır en dipte çöken Rize’ye, siyasetsiz futbolu bilen yönetebilen paralı yöneticiler transfer etmeli...Siyaset Rizesporu mahfetti ,siyasetin yalaka işadamları Aş kurmadan 17trilyon borç ,siyasetin yalaka atama baikan yönetimleri 17trilyon borcu 200trilyona çıkardı, yediler bitirdiler iflat ettirdiler Rize yi berbat bitik kötü oynamayan transferlerle mahfetti siyasetin beceriksiz yönetimleri, artık yeter siyaset ellerini Rizespor dan çek, zerre faydanız yok bari borç 17trilyonlardan 200trilyonlara çıktı iflas etti, daha da batıp kayyuma kalmadan defolun siyaset yönetimi beceriksiz ihaleci Aş siyaset yönetimi, Yardımcı külübü batırdı bitirdi, devrede bu takıma nokta 6-7adam şart ama siyasetin iş bilmez aciz beceriksiz yönetimleri nokta iyi transferler yapamaz Vesselam...

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.