Sosyal Medya

POLİTİKA

Kılıçdaroğlu: Namus sözü veriyorum!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının açılışında konuştu.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:
 
"Gerçekten de samimi olarak söylüyorum mutfaklarda yangın var. İnsanlar geçinemiyorlar, insanlar bu yükü iliklerine kadar hissediyorlar. Herkes borç batağında. Yüzbinlerce kişi kredi kartlarına takla attırarak hayatını sürdürmeye çalışıyor. İşçi, memur, emekli borç batağında.
 
Parlamentoda bütçe görüşmeleri var. Herkes beklenti içine girer, bütçe görüşmelerinden alacağı payı bekler. 81 milyon vergi ödüyor. O toplanan paralar nasıl bölüşülecek diye düşünür vatandaş. Ama bakın bu bütçe ile ilgili bir beklenti yok. 
 
Biz kriz çözümü için 13 maddeyi kamuoyu ile paylaştık. Bir Allah'ın kulu çıkıp bu 13 maddeden bir tanesi için eleştiri yapan olmadı. Bütçe görüşmelerinde açıkladım, CHP'li belediyelerde asgari ücret net 2200 lira olacak, Ocak'tan itibaren. Yeni belediyelerde de Ocak'tan itibaren doğan farkı ödeyeceğiz.
 
Hiçbir işçinin işine son vermeyeceğiz. Ben bütün işçilere namus sözü veriyorum. Kazandığımız bir belediyede bir başkan haksız bir şekilde işine son verirse gelsin beni bulsun.
 
Bir kibir ittifakı ile karşı karşıyayız. Karşısında ise hakkı ve ekmeği savunan bir grup var yani bizler varız vatandaşlar var. Herkesin ekmeğini hakkını savunuyoruz biz. Sokaklara çıkarsanız şunu yaparım diye bir sürü konuşmalar. Sevgili Erdoğan ben zaten sokaklardayım. Sokağa çıkarsan seni yaşatmam diyor sen kimsin de benim yaşayıp yaşamadığıma karar vereceksin. Kendini ne sanıyorsun sen?''

2 Yorum

  1. ruyumaz

    Aralık 19, 2018 Çarşamba 11:36

    Bu adamı hala dikkate alan var mı? Namus sözü veriyormuş. Ya sizin namusunuz cebinizin dolması. Madem o kadar namuslusun, kaç kez seçim kaybettin, bırakta ne kadar namuslu olduğunu anlayalım. Senin sözünü nasıl dikkate alalım. Sen samimi değilsin. Yalancısın. her söylediğin söz fitne ve fesat saçıyor. Yakında seninde kasetini çıkarırlar merak etme....

  2. Sema

    Aralık 18, 2018 Salı 21:50

    Avcılar belediyesine bakın o zaman işçiler zır zır ağlıyor neyden bahsediyorsun bay kamal

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.