Sosyal Medya

GÜNDEM

Mansur Yavaş İYİ Parti’den adaylığı reddetti

CHP ile İYİ Parti’nin yerel seçimler için işbirliği görüşmelerinde son üç gündür yoğun trafik sürüyor. Hürriyet'te yer alan habere göre görüşmede Kılıçdaroğlu, iki partinin üzerinde uzlaştığı formülü Mansur Yavaş’a aktardı. Ancak Yavaş İYİ Parti’den aday olmayı reddetti.

 

Hürriyet'ten Rıfat Başaran'ın haberine göre son olarak haftasonu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir araya gelmiş ancak görüşmede Balıkesir ve Ankara ileri ile ilgili bir tıkanma yaşanmıştı. Krizin aşılması için çözüm arayışı iki gün boyunca sürdü. Her iki parti adına görüşmeleri yürüten genel başkan yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ile Koray Aydın Pazar günü yeniden başladığı çözüm arayışına pazartesi günü de devam etti.
 
YAVAŞ İSMİNDE ANLAŞTILAR
İlk olarak Pazartesi günü, sabah saatlerinde bir araya gelen Salıcı ve Aydın, TBMM'deki Bütçe görüşmeleri sürerken, akşam saatlerinde bir kez daha buluştu. Bu görüşmede Ankara'da Mansur Yavaş'ın İYİ Parti'den aday olması, CHP'nin de bu adayı desteklemesi konusunda uzlaşıldı. Konu liderlere iletildi.
 
YAVAŞ KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ
Bütçe görüşmeleri için TBMM Genel Kurulu'nda bulunan Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde Meclis'teki makam odasına geçti. Kılıçdaroğlu burada Salıcı ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile bir süre görüştü. Ardından TBMM'den ayrılan Kılıçdaroğlu'nun Genel Merkez'e geçerek burada Yavaş ile bir araya geldiği öğrenildi.
 
YAVAŞ REDDETTİ
Görüşmede Kılıçdaroğlu, iki partinin üzerinde uzlaştığı formülü Yavaş'a aktardı. Ancak Yavaş'ın İYİ Parti'den aday olmayı reddettiği öğrenildi.
 
YENİ İSİM ARAYIŞI
İki partinin kurmayları bu sabah bir araya gelerek yeni isimler üzerinde görüşecek. Görüşmede, Metin Özaslan ve Cengiz Topel Yıldırım isimleri üzerinde yeniden uzlaşı aranacağı konuşuluyor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.