Sosyal Medya

GÜNDEM

Meteoroloji'den kritik son dakika hava durumu uyarısı!

Meteoroloji'den bu gün için son dakika sağanak yağış ve hava durumu raporu yayınlandı. Geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışlarının göründüğü yurdun büyük kesiminde sağanak yağışlar etkili oluyor.

Yeni gün hava durum raporları Meteoroloji tarafından son dakika olarak verildi. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyrettiğimiz bu günlerde yurdun büyük kesiminde sağanak yağışlar gözüküyor. Ani bastıran sağanak yağışlar kimi zaman vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Evden çıkmadan önce internet üzerinden "Bugün hava durumu nasıl olacak" kelimesi sıkça araştırılır duruma geldi. Geçtiğimiz hafta Türkiye genelinde kar yağışları etkili oldu. Şu anda yayınlanan raporlara göre kar yağışı yurdun büyük kesiminde gözükmüyor. Peki bugün hava durumu nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? İşte detaylar..
 
Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak yağmur ve sağanak, güney ve batı kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
Hava sıcaklığı, önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarı, batı ve iç kesimlerde yer yer üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve batı yönlerden, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu 15
 
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 17
 
İzmir: Parçalı yer yer çok bulutlu 21
 
Adana: Parçalı ve az bulutlu 23
 
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 21
 
Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu 21
 
Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 17
 
Rize: Çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu 13
 
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı yağmurlu 17
 
Erzurum: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu 14
 
Diyarbakır: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 17
 
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.