Sosyal Medya

KARADENİZ

Rize'de sağlık personellerine işaret dili eğitimi

Rize Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık personellerine “İşaret Dili” eğitimi veriliyor.

 

Engelli vatandaşların sağlık kurumlarından kaliteli hizmet alabilmelerini sağlamak için   fiziksel mekânların düzenlenmesi kadar, sağlık personeliyle iletişim kurabilmeleri de oldukça önemlidir. 
 
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole dayanılarak başlatılan ve iki yıllık bir zaman zarfında tamamlanması hedeflenen çalışmayla hastanelerde görev yapan personellerin yüzde 70’inin işaret dili öğrenmesi hedefleniyor.
 
 
Bu kapsamda Müdürlüğümüz Kamu Hastaneleri Başkanlığı tarafından  işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız ile sağlık personelinin iletişimini kolaylaştırmak, daha hızlı ve kolay hizmet vermek amacıyla tüm sağlık kurumlarımızdan  hastayla ilk temasta bulunan sağlık personeli ve hasta karşılama-danışma yönlendirme personellerine yönelik İşaret Dili eğitimleri düzenlenmektedir.
 
Öncelikli olarak Rize Devlet Hastanesi ve Kaçkar Devlet hastanesi eğitim salonlarında ilk grup olan  80 sağlık personeli ile başlatılan 120 saat sürecek olan eğitimler  beli aralıklarla devam edecektir.
 
Eğitim sonunda kursiyerler mülakat sınavına tabi tutularak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.