Sosyal Medya

SPOR

Ç.Rizespor'da sular durulmuyor

Ç.Rizespor'da sıkıntılar büyük. Ç.Rizespor'a sahip çıkan yok!


Ç.Rizespor'da sular durulmuyor. Süper ligde son sıraya düştüğü gibi yönetimsel anlamda da büyük sıkıntı yaşayan yeşil-mavililer de başkan Hasan Kartal gündem oluşturacak önemli açıklamalarda bulundu.

Sözlerine takımın içinde bulunduğu durum ile başlayan Kartal, Milli ara ile birlikte yeni bir sayfa açacağız ve aradan sonra sonra oynayacağımız Sivasspor maçı ile birlikte başarılı sonuçlar alacağız. Ayrıca devre arasında gerekli takviyeleri ile kadromuzu güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Yönetimde bir sıkıntı yok. Sadece ben yönetimde görev alacak isimlerin bir deplasman maçı masraflarını karşılaması gerektiğini söyledikten sonra bir şeyler çıkmaya başladı.

 
"RİZESPOR HAVA ATMA YERİ DEĞİL"
 
“Ben şunu altını çizerek söylüyorum. Yönetime gelecek arkadaş bir deplasman maçının maliyetini üstlenecek. Bunu elini taşın altına koyup kulübe sahip çıksın diye istiyorum. Rizespor'a gelip ben başkanım, yöneticiyim deyip hava atılmaz. Para vermeden bu işler olmaz. Benim düşüncem budur. Rizespor'un şuanda para ile birlikte, birlik beraberlik ve iyi yönetilmeye ihtiyacı var. Bana göre Rizespor bugüne kadar hep öyle böyle şöyle yönetildi. Bir sistem düzen oturtulmadı. Günü birlik yönetildi. Günü kurtarmak için Rizespor'u yönet mantığı oldu. Peki sonra ne oluyor? Gittikçe yük ağırlaşıyor. Ağırlaşan yükün altında biri ezilecek. Bu yüzden sistemi güzel kurmak lazım. Ben bunun mücadelesini vereceğim”.
 
"ŞİRKET, DERNEKTEN BETER OLMUŞ"
 
Rizespor'un Şirket olduğunu ifade eden Başkan Hasan Kartal, “Şirkette 60 ortak var. Hiç birinin ne olduğundan haberi yok. Ayrıca şirkete sahip çıkan yok. Dernekten beter olmuş. Şimdi şirketin kongresini yapsan ne olur. Şirketin sermayesi ne kadarsa mesuliyeti o kadardır. Adam 500 bin TL vermiş. Bunu ödedi mi? İş bitti diyor. Başka bir yaptırım gücü yok. Elbette Anonim şirket yapmak doğru ama şirketin sahibi 3 kişi olur. Böyle olursa çok daha verimli olur Ancak Şirket 60 kişi olursa kimse işin ucundan tutmuyor. Tabi burada önemli olan parayı bulma meselesi. Bir şekilde bulunan parayı harcamakta kolay. Parayı harcamanın belli şatları ve standartları olursa kolay harcanmaz” dedi.
 
"NE GEREKİYORSA..."
 
Rizespor'un başarısı için çalışacağının altını çizen Başkan Hasan Kartal, “Bir görev üstlendim ve bunu iyi bir şekilde götürmek istiyorum.  Gelinen noktada şu yanlış bu doğru demenin de bir anlamı yok. Geçmişte yanlışlar yapılmışsa onları da düzelteceğiz. Bunun içinde ne gerekiyorsa onu yapacağım. Şimdi milli aradayız. Bu arayı her önden iyi değerlendireceğiz. Eksiklerimizi ve sıkıntılarımızı gidereceğiz. Benim taraftarımızdan sabırlı olmalarını istiyorum. Dedikodulara kulak asmasınlar. Aradan sonra oynayacağımız Sivasspor maçı ile birlikte çıkışa geçeceğiz. Her şey güzel olacak. Taraftarımız ve camiamız kulübün ve takımın yanında olsun” diye konuştu.
 
Kaynak: Futbolarena

3 Yorum

 1. onur

  Kasım 20, 2018 Salı 07:24

  brovo başkan şimdi işler yoluna girer öyle beşkuruş vermeden havalı havalı gaztelere çikmak bedava deplasnman a gitmek yok yolun açık olsun başkan böyle git taraftar arkanda

 2. Rizeli Esnaf Ayhan

  Kasım 15, 2018 Perşembe 14:08

  arkadaşlar Rizeli olarak Sigaraya günlük 10 tl veriyoruz. Rize Spor için Rizeli olarak en kötü bir Kale Arkası Kombinesi Alalım .Takımımıza Destek Çıkalım.

 3. ZEKİ ÇİL

  Kasım 15, 2018 Perşembe 11:57

  BAŞKANI ALKIŞLIYORUZ VE DESTEKLİYORUZ ENAZINDAN ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİ YAPAR YANINDA OLMAK LAZIM

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.