Sosyal Medya

EKONOMİ

KYK burs sonuçları açıklandı! Burs sonuçları sorgulama

Yüz binlerin günlerdir beklediği açıklama bugün geldi. KYK burs sonuçları biraz önce açıklandı. Bu duyuru ile birlikte Kredi Yurtlar Kurumu'nun resmi sitesi ziyaretçi akınına uğradı. Sonuç sorgulama için aşağıdaki linke tıklayınız.


Geçen yıl KYK burs sonuçları, başvuru işlemlerinin ardından 23 gün sonra açıklanmıştı. Bugün bu sürecin son günüydü. Gözler sabahtan bu yana Kredi Yurtlar Kurumu'ndaydı. KYK tıpkı geçen sene olduğu gibi sonuçları beklenen tarihte açıkladı. Biraz önce duyurulan burs sonuçlarının ardından yüz binler KYK'nın sitesine akın etti.
 
 
TAAHHÜTNAME ONAY İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
 
Sonuçların açıklanacağı ilan sayfasında öğrencilerimizin bundan sonra yapması gerekenler de duyurulacaktır. Burs/kredi almak isteyen öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde e-devlet şifreleri ile e-devlet sayfasından burs/kredi taahhütname onay işlemi yapacaklardır.
 
Sonuç ekranında tahsis edilen burs/kredi imkânından faydalanmak için e-devlet üzerinden taahhütname onayı yapılması zorunludur.
 
YURT DIŞINDA (KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DÂHİL) EĞİTİM GÖRMEKTE OLUP BURS/KREDİ MÜRACAATINDA BULUNANLARIN DİKKATİNE
 
Yurt dışında eğitim görmekte olan öğrencilerimizin başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yapmaları gereken işlem iki basamaklıdır.
 
- Öncelikle e-devlet üzerinden taahhütname onay işlemi,
 
- KEFALETNAME BELGESİ
 
Öğrencilerimizin bu belgeyi, herhangi bir noter marifetiyle hazırlatmaları gerekmektedir. Kefaletname belgeleri e-devlet onayının ardından noter sistemine otomatik düşmektedir. Kefaletname hazırlatma işlemi öğrenciye kefil olacak kişi tarafından yaptırılacaktır, öğrencinin noterde bulunmasına gerek yoktur. Noterlerce hazırlanan kefaletname belgelerinin Kurumumuz genel müdürlük adresine (Söğütözü mahallesi 2176 sokak No: 25 Çankaya / ANKARA ) posta veya kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ UYARI
 
Öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Taahhütname onayı yapmayan öğrenci sisteme dahil olmayacağından ertesi yıl yeniden burs/kredi için başvurabilir.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.