Sosyal Medya

SPOR

Ç.Rizespor'da kapasite ve yetenek bu kadar

Günebakış gazetesi spor muhabiri ve yazarı Alihan Telatar Ç.Rizespor'un içinde bulunduğu şu şekilde yazdı..


Çaykur Rizespor üst üste oynadığı deplasman maçlarından birisinde de dün akşam Göztepe’ye konuk oldu. Yeşil-mavililer kötü başladığı maçın ilk yarısını 1-0 mağlup kapattı. Yeşil-mavililer istediği oyunu oynayamamasında, rakibin baskısı yanı sıra defans ile hücum arasında kopukluk esas nedenlerdi. Hatlar arasında iletişim sağlanamadı. Kısacası şu da bir gerçek ki; Rizespor’da kadro derinliği yok ve bu da sahada açıkça kendisini gösteriyor. Kapasite ve yetenekler bu kadar.
 
Hani maç 0-0 iken Samudio yakaladığı pozisyonu gole çevirse belki ilk yarı için durum farklı olabilirdi ama olmadı. Rizespor kullandığı kornerleri bile hep rakip uzaklaştırdı. Pas isabeti ve pas alışverişi yoktu. Bu nedenle Rizespor karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 mağlup kapattı.
 
Rizespor ikinci yarıya biraz daha istekli ve arzulu başlayıp mücadele etti. Ama organize hücum atakları geliştirmede büyük sıkıntı çekti. Çaykur Rizespor gol bölgelerinde etkili olamadı.
 
Takım bütünlüğünde eksiklikler dün bir kez daha bariz bir şekilde kendini gösterdi. Ancak takımın kapasitesi bu kadar, bundan fazlasını yapma şanslarının çok az olduğunu düşündürdü. Bütün bunlar da mağlubiyetleri peş peşe getiriyor.
 
Rizespor’un gol bölgelerinde yaşadığı sıkıntıya defanstaki hatalar da eklenince mağlubiyet de kaçınılmaz oluyor.
 
Lig’in ilk yarısında artık son düzlüğe girildi. Kaldı 6 maç. Çaykur Rizespor’da hedef şimdi bu 6 maçtan alınabilecek en iyi puanları alıp devre arasına girmek olmalı. Sonrasında da devre arasında başlayacak olan ara transfer dönemi iyi değerlendirilip iyi transferler yapmak.
 
Ancak şunu söylemeliyiz ki, ligin dibine demir atan Çaykur Rizespor’un bundan sonra işi çok ama çok zor.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.